Menu

dB killer

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 343

dB killer do Najpopularniejszych motocykli

DB killer zmniejsza hałas wydobywający się z wydechu

DB killer to element wydechu odpowiedzialny za zmniejszenie poziomu hałasu wydobywającego się z tłumika. Zamykający wydech dB killer zmniejsza średnicę wewnętrzną wylotu spalin, co pozwala dostosować poziom hałasu jednośladu do norm obowiązujących na drogach publicznych. Ograniczając przepływ spalin przez wydech, dB killery negatywnie wpływają na pracę silnika.

DB killer nie zawsze pożądany, niekiedy jednak niezbędny

Wokół szpitali czy szkół, dość często można spotkać znak zakazu wjazdu dla motocykli. Przyczyną jest duży hałas, zwykle zdecydowanie większy, niż w przypadku samochodów. Nawet bez takiego znaku, motocykl ma ograniczenia dotyczące poziomu hałasu, których przekroczenie grozi nawet zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Z tych powodów, w wielu motocyklach stosuje się specjalne końcówki wydechu, tak zwane dB killery. Wytrzymałe, niewielkie rury często uzupełnione o wkłady pozwalają obniżyć poziom hałasu o kilka decybeli, co w wielu przypadkach wystarcza do spełnienia norm wymaganych na drogach publicznych.

Ze względu na kształt i miejsce montażu, dB killer ogranicza przepływ spalin, co negatywnie wpłynie na pracę silnika i niemal zawsze zmniejszy jego moc. Większym problemem są jednak skutki niedopasowania, błędnego montażu lub uszkodzenia dB killera. Końcówka wyciszająca wymaga ścisłego doboru w oparciu o średnicę wewnętrzną elementu układu wydechowego, a także dokładności montażu. Niezbędna jest też wysoka jakość elementu, w szczególności odporność na temperaturę i sam przepływ spalin zapewniająca długą żywotność końcówki.

Wysokiej jakości dB killery do wielu motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz dB killery do wydechów wielu modeli jednośladów. Oferujemy standardowy i nietypowy dB killer Akrapovic, Leo Vince i innych producentów, gotowy do montażu w danym pojeździe. Cechy i parametry danej końcówki znajdziesz po kliknięciu na produkt.