Menu

Dyfuzory

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 599

Dyfuzory do Najpopularniejszych motocykli

Dyfuzory motocyklowe dla optymalnego wykorzystania silnika 2T

Dyfuzory motocyklowe to elementy układu wydechowego, które kierują substancje wychodzące z silnika dwusuwowego z powrotem do komory spalania. Wyposażony w specjalną komorę rezonansową dyfuzor 2T pozwala wykorzystać część mieszanki wypływającą z komory spalania wraz ze spalinami. Wykorzystując dyfuzor motor zyskuje na osiągach i zmniejsza poziom niespalonego paliwa.

Dlaczego dyfuzor jest tak przydatnym elementem silnika 2T?

Ze względu na konstrukcję, silnik dwusuwowy nie jest w stanie spalić całości mieszanki wprowadzanej do komory spalania. Za każdym razem, część nowej mieszanki wypływa z komory wraz ze spalinami. Aby zmaksymalizować wykorzystanie mieszanki, na wylocie z komory spalania montowana jest specjalna komora rezonansowa, tak zwany dyfuzor. Specyficzny, obły kształt dyfuzora i jego wnętrza doprowadza do rezonansu, czyli odbicia substancji i skierowania ich z powrotem do komory spalania celem dopalenia mieszanki.

Dyfuzor 2T popularnym sposobem na tuning jednośladu cross enduro

Już standardowy, wyposażony w kilka komór rezonansowych dyfuzor pozwala zwiększyć osiągi silnika i zmniejszyć zużycie paliwa. Popularnym sposobem na tuning szczególnie w motocyklach cross i enduro jest jednak dyfuzor o nietypowym kształcie, w którym znaczenie ma kształt samej komory rezonansowej. Choć taki dyfuzor 2T można wykonać nawet samemu, taka budowa wymaga wiedzy o działaniu dyfuzora, szeregu obliczeń dotyczących kształtu poszczególnych elementów i dokładności ich połączenia. Z tych powodów, lepiej postawić tu na gotowy dyfuzor tuningowy, którego dopasowanie, kształt i jakość są gwarantowane przez producenta.

Standardowe i nietypowe dyfuzory 2T do wielu motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz dyfuzory do różnych modeli motocykli. Oferujemy dyfuzor KTM, Yamaha, Suzuki i inny w wersji standardowej i specjalnie przygotowany pod dany jednoślad dyfuzor tuningowy, a także związane z nimi zestawy elementów. Cechy i parametry danego dyfuzora znajdziesz klikając na produkt.