Menu

Obejmy kolanka wydechu motocyklowego

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 105

Obejma kolanka Simson S51

14,39 zł

Obejma kolanka Simson S51

            (12)

Obejma kolanka chrom WSK 125 WFM M06

39,00 zł

Obejma kolanka chrom WSK 125 WFM M06

            (11)

Obejma kolanka Simson S51 Enduro

11,99 zł

Obejma kolanka Simson S51 Enduro

            (3)

Obejma kolanka ETZ 150

32,00 zł

Obejma kolanka ETZ 150

            (5)

Obejma kolanka chrom SHL M11

79,99 zł

Obejma kolanka chrom SHL M11

            (8)

Obejma kolanka WSK 175 SHL M17 Gazela

79,00 zł

Obejma kolanka WSK 175 SHL M17 Gazela

            (2)

Obejma wydechu chromowana 38 mm

23,69 zł

Obejma wydechu chromowana 38 mm

            (1)

Obejma kolanka z uszami blaszanymi

76,99 zł

Obejma kolanka z uszami blaszanymi

            (1)

Obejmy kolanka wydechu motocyklowego do Najpopularniejszych motocykli

Obejma do wydechu stabilizuje pozycję kolanka wydechu motocykla

Obejmy kolanka wydechu motocykla to elementy, które utwierdzają i stabilizują położenie kolanka wydechu w układzie wydechowym jednośladu. Odpowiednio zamontowane obejmy wydechu nie dopuszczają do ruchu kolanka względem łączonych z nim elementów takich, jak rur wydechowych i tłumików, a przez to do rozszczelnienia układu. Uszkodzona obejma do kolanka wydechu motocyklowego grozi wyprowadzeniem spalin poza układ i dostaniem się brudu do silnika.

Obejmy wydechu ważne dla funkcji kolanka w wydechu

Kolanka do wydechu są względnie dużymi elementami układu wydechowego motocykla. Ich pozycja i połączenie z silnikiem i tłumikiem bez odpowiedniego zabezpieczenia narażałoby je na drgania, a przez to łatwą zmianę położenia i nieszczelność. Niezbędne jest więc ustabilizowanie pozycji kolanka i zniwelowanie drgań obecnych na łączeniu kolanka i rury wydechowej bądź tłumika. Rolę tą pełnią rozmaite obejmy wydechu ściśle dopasowane do danego elementu.

Obejma układu wydechowego dobrane do układu

Każda obejma do wydechu wymaga przede wszystkim dopasowania do danego kolanka. Nawet niewielki błąd uniemożliwi ustabilizowanie pozycji kolanka lub pozostawi luz, który łatwo wprowadzi kolanko wydechu w ruch i drgania. Z tych samych przyczyn, obejma układu wydechowego wymaga też dokładnego mocowania do kolanka wydechu i ramy motocykla.

Materiały kluczowe dla wytrzymałości obejmy wydechu

Obok wymiarów i dopasowania, obejma do wydechu wymaga też materiałów odpornych na czynniki związane z wydechem, przede wszystkim temperaturę i drgania. Są one ważne szczególnie, gdy wybieramy obejmy wydechu urozmaicające wygląd motocykla. Tak, jak inne elementy składające się na wydech motocyklowy, obejma kolanka klasycznego jednośladu jest często chromowana. W przypadku niskiej jakości elementów, wysoka temperatura i drgania mogą szybko zniszczyć wygląd i konstrukcję obejm.

Rozmaite obejmy kolanka wydechu motocykla w Gmoto.pl

U nas znajdziesz obejmy kolanka do wydechu wielu modeli motocykli i skuterów. Oferujemy obejmy do kolanka w wielu rozmiarach, matowe i chromowane. Cechy i parametry danej obejmy do wydechu są dostępne po kliknięciu na produkt.