Menu

Części silnika motocyklowego

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 94119
Tarcza sprzęgła WSK 125

12,99 zł

Tarcza sprzęgła WSK 125

   (62)
Klin wału WSK 125

3,00 zł

Klin wału WSK 125

   (67)
Nakrętka wału M10 Romet

3,99 zł

Nakrętka wału M10 Romet

   (26)
Oring korka oleju Simson

2,00 zł

Oring korka oleju Simson

   (7)
Śruby silnika WSK 125

11,00 zł

Śruby silnika WSK 125

   (47)
Szpilka cylindra Romet

7,99 zł

Szpilka cylindra Romet

   (26)
Tarcza sprzęgła Romet

11,50 zł

Tarcza sprzęgła Romet

   (47)
Nity kosza 1 szt

1,99 zł

Nity kosza 1 szt

   (11)
Klin cienki 2*3.7 Simson

3,00 zł

Klin cienki 2*3.7 Simson

   (27)
Popychacz sprzęgła kpl

6,99 zł

Popychacz sprzęgła kpl

   (48)
Szpilka cylindra WSK 125

10,99 zł

Szpilka cylindra WSK 125

   (12)
Sworzeń tłoka Romet

4,00 zł

Sworzeń tłoka Romet

   (11)
Oring wałka rozrusznika

2,00 zł

Oring wałka rozrusznika

   (56)
Sprężyna rozrusznika

9,99 zł

Sprężyna rozrusznika

   (3)

Przeglądaj według producenta

Części silnika motocyklowego do Najpopularniejszych motocykli

Artykuły z bloga

Szeroka gama części silnika motocyklowego

Najważniejszym elementem mechanicznym obecnym w motocyklu jest niewątpliwie jego silnik. Poszczególne części silnika spalinowego wytwarzają moc i moment obrotowy, który skrzynia biegów i sprzęgło przekazują na koło napędowe. Szczególnie w nowszych jednośladach, dopracowane części silnika motocyklowego wymagają odpowiedniej uwagi, gdyż uszkodzenie nawet niewielkich i tanich elementów może poważnie wpłynąć na pracę układu.

Złożone w silnik części to konstrukcja zajmująca jak najmniej przestrzeni

Ze względu na konstrukcję pojazdu, silnik motocykla z zasady musi zajmować najmniejszą przestrzeń. Części w silniku, skrzyni biegów i sprzęgle są więc złożone w zwarty układ, mimo, że wiele z nich wymaga osobnego środowiska pracy. Sercem układu jest blok silnika i tłoki pracujące w cylindrach zamkniętych głowicami. Dokładnie dopasowane i uszczelnione tłoki poruszają się wskutek spalania mieszanki paliwa i powietrza. Mieszanka lub jej składowe są doprowadzane do komory spalania przez różne części w silniku, zależnie od typu jednostki napędowej. Wszystkie będą jednak wymagały szczelności i ścisłego dopasowania.

Dolne części w silniku przekazują moc z tłoka do układu przeniesienia napędu na koło

Dolne części silnika motocyklowego to natomiast elementy, które przejmują moc wytwarzaną w cylindrach i przekazują ją na dalsze układy w motocyklu. Co ważne, skrzynia korbowa, a konkretnie wał korbowy pracujący w karterze przenosi energię nie tylko na sprzęgło i skrzynię biegów, ale też z pomocą łańcucha lub paska rozrządu, na układ rozrządu. Wałek rozrządu decyduje o poprawnym dostarczeniu paliwa i powietrza do cylindrów, a w konsekwencji o ruchu tłoka w cylindrze. Wzajemna zależność poszczególnych części w silniku świetnie pokazuje, jak uszkodzenie nawet jednej dolnej części silnika może poważnie zaburzyć pracę całej jednostki napędowej.

Części silnika to dużo więcej, niż układ wytwarzający moc

Złożone w silnik części to jednak nie tylko elementy zamieniające spalanie mieszanki w cylindrze na ruch obrotowy wału korbowego. Niezwykle ważny jest tu układ smarowania. Części silnika związane z rozprowadzaniem oleju zapewniają ruch tłoków, rozmaitych wałów i innych elementów ruchomych bez tarcia i szybkiego zużycia elementów. Nawet niewielkie uszkodzenie części silnika związanych ze smarowaniem grozi utratą środka smarnego przy ważnych elementach silnika, poważnym uszkodzeniem jednostki i drogimi naprawami.

Dlaczego na części silnika składają się skrzynia biegów i sprzęgło?

Elementy przeniesienia napędu takie, jak sprzęgło i skrzynia biegów są osobnymi mechanizmami, niezwiązanymi z wytwarzaniem mocy w silniku. W wielu motocyklach można je jednak traktować jako kolejne części silnika. Skrzynia biegów i sprzęgło mają często wspólną obudowę z elementami jednostki napędowej i są smarowane czy chłodzone przez ten sam układ. W efekcie, części zapasowe typowego sprzęgła i skrzyni biegów są często klasyfikowane jako właśnie części silnika motocyklowego.

Rozmaite części silnika motocyklowego i związanych z nim układów w Gmoto.pl

U nas znajdziesz rozmaite części silnika do motocykli, skuterów i pojazdów ATV wielu producentów. Oferujemy wysokiej jakości produkty pozwalające na wymianę, naprawę i zmodyfikowanie układu napędowego. Cechy i parametry danego elementu są dostępne po kliknięciu na produkt.