Menu

Osłony na tłumiki motocyklowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 656

Osłona tłumika Romet Motorynka Pony 50

31,98 zł

Osłona tłumika Romet Motorynka Pony 50

            (14)

Osłona tłumika czarna Simson S51 Enduro MZA

58,90 zł

Osłona tłumika czarna Simson S51 Enduro MZA

            (5)

Osłona tłumika chrom Motorynka

51,99 zł

Osłona tłumika chrom Motorynka

            (4)

Taśma termiczna do kolanek - wydechów czerwona

49,00 zł

Taśma termiczna do kolanek - wydechów czerwona

            (1)

Osłona tłumika czarna Simson Enduro z gumą

74,73 zł

Osłona tłumika czarna Simson Enduro z gumą

            (3)

Osłona tłumika chrom Simson Enduro z gumą

73,34 zł

Osłona tłumika chrom Simson Enduro z gumą

            (1)

Osłony na tłumiki motocyklowe do Najpopularniejszych motocykli

Osłona tłumika chroni tłumik, ale przede wszystkim użytkownika

Osłony tłumików motocyklowych to elementy układu wydechowego, które mogą pełnić jedną lub kilka ważnych funkcji. Osłona tłumika może chronić tłumik przed uszkodzeniem jego i innych elementów wydechu, chronić motocyklistę przed kontaktem z gorącymi elementami układu, a także urozmaicać wygląd tej części jednośladu. Brak lub uszkodzona osłona na tłumik grozi kontaktem z gorącymi elementami wydechu.

Osłona na tłumik nietypowym elementem ochronnym

Typowa osłona w motocyklu ma za zadanie chronić element przed uszkodzeniem mechanicznym. Inaczej wygląda to jednak w przypadku tłumika wydechowego. Choć ochrona przed uszkodzeniem układu jest często jedną z jej funkcji, osłona tłumika motocyklowego chroni przede wszystkim użytkowników jednośladu przed zagrożeniami płynącymi z pracy tłumika.

Osłona do tłumika motocyklowego przeciw ciepłu spalin

Głównym zagrożeniem jest tu kontakt ciała lub odzieży z wysoką temperaturą spalin. Ta wynosi często kilkaset stopni Celsjusza, co wyraźnie rozgrzewa elementy układu wydechowego. Osłona do tłumika motocyklowego zabezpiecza przed kontaktem z rozgrzanymi elementami wydechu i nie dopuszcza do uszkodzenia ciała lub choćby odzieży użytkownika jednośladu.

Osłona tłumika motocyklowego sztywna lub jako taśma

Osłony na tłumiki motocyklowe nie zawsze przyjmują postać sztywnego elementu. Zwykle są to części metalowe, standardowe lub dodatkowe. Obok nich, osłona na tłumik może jednak przyjąć także formę specjalnej taśmy. Tu obok elastyczności i niskiej masy, jaką daje taka osłona tłumika skuter czy motocykl nie wymaga elementów montażowych. Jest to przydatne szczególnie w przypadku motocykli sportowych i tuningu.

Osłony tłumików motocyklowych urozmaicą pojazd

Osłony na tłumiki motocyklowe mogą być też elementem urozmaicającym wygląd jednośladu. Z nietypowymi wzorami, kolorystyką lub chromowane osłony tłumika są popularne tak w motocyklach klasycznych i historycznych, jak i w jednośladach sportowych. Nawet osłona tłumika motocyklowego w formie taśmy może urozmaicić wygląd motocykla dzięki jej nietypowej barwie.

Osłona na tłumik dopasowana i dokładnie zamontowana

Bez względu na typ, osłona do tłumika motocyklowego wymaga odpowiedniego montażu w układzie wydechowym. Sztywne osłony tłumików są zwykle wyposażone w elementy montażowe i uchwyty przygotowane pod konkretny model motocykla lub co najmniej tłumika. Montaż jest ważny także w przypadku taśmy. Bez odpowiedniej dokładności w montażu, taśma ochronna nie spełni swojej roli i, podobnie jak źle zamontowany element sztywny, może odpaść w trakcie jazdy.

Rozmaite osłony na tłumiki motocyklowe w Gmoto.pl

U nas znajdziesz osłony tłumików motocyklowych do wielu modeli jednośladów. Oferujemy osłony sztywne i elastyczne w wielu rozmiarach i kształtach, standardowe i urozmaicające wygląd motocykla. Cechy i parametry osłony tłumika znajdziesz po kliknięciu na produkt.