check Darmowa wysyłka od 249,00 zł
check Zwroty do 14 dni
check Kup teraz! Zapłać za 30 dni
check Strefa hurtowa - B2B

Interkomy motocyklowe do kasków

Producent

Dodatkowe funkcje

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 376
Interkom FreedConn KY-Pro V3

299,00 zł

dostawa 0 zł

Interkom FreedConn KY-Pro V3

Klips skręcany do kasku Freedconn T-Max
Interkom FreedConn FX Single 1 kask 2000m szary - FX Silver
Interkom Cardo Spirit - SPRT0001

519,00 zł

dostawa 0 zł

Interkom Cardo Spirit - SPRT0001

Interkom FreedConn R1 Plus E z rejestratorem jazdy FULL HD
Interkom FreedConn FX Duo 2 kaski 2000m szare - 1049291230
Zestaw słuchawkowy Shad BC22 GPS MP3 Telefon - X0BC22
Zestaw słuchawkowy Linkin Ride Pal III na jeden kask GPS MP3 telefon LS2
Midland BTX2 Pro S LR Hi-Fi - 8011869204531
Interkom Cardo - PT200001

1 949,00 zł

dostawa 0 zł

Interkom Cardo - PT200001

Interkomy Cardo Spirit HD - SPRT0002

759,00 zł

dostawa 0 zł

Interkomy Cardo Spirit HD - SPRT0002

Przeglądaj według producenta

Artykuły z bloga

Interkomy motocyklowe przygotowane wprost do jazdy motocyklem

Interkomy motocyklowe to urządzenia komunikacyjne przygotowane specjalnie dla użytkowników jednośladów. Interkom motocyklowy pozwala na komunikację użytkowników jednego lub kilku motocykli nawet w nietypowych warunkach i poza standardowym dostępem do sieci komunikacyjnych. Interkom motocyklowy jest też popularnym sposobem na rozmowę przez telefon komórkowy podczas jazdy.

Komunikator motocyklowy przydatny szczególnie przy dłuższej podróży

Typowa podróż motocyklem nie ułatwia motocyklistom rozmowy. Problemem jest nie tylko nietłumiony niczym hałas silnika, ale też obecność kasków motocyklowych. Z drugiej strony, wspólny wyjazd zachęca do rozmów i wymiany informacji także podczas jazdy. Z tego powodu, popularnym urządzeniem wykorzystywanym podczas podróży motocyklem jest komunikator motocyklowy w rozmaitej formie. Najczęściej stosowany interkom do kasku pozwala szybko i sprawnie komunikować się użytkownikom motocykli mimo, że typowa jazda ciężkim jednośladem wyraźnie utrudnia typową rozmowę.

Jakie wymagania spełni nawet prosty interkom do kasku?

Trudności, z jakimi musi zmierzyć się komunikator motocyklowy, jest sporo. Zestaw słuchawkowy do kasku musi pozwalać kierowcy na ciągłą kontrolę motocykla. A ta wymaga obu rąk niemal przez cały czas. Interkom i elementy takie, jak mikrofon do kasku muszą też utrzymać się na kasku nawet w gorszych warunkach pogodowych lub przy szybkiej, agresywnej jeździe motocyklem. Przez cały czas interkomy muszą dawać i odbierać dźwięk, który pozwoli na sprawną komunikację mimo hałasu typowego dla jazdy jednośladem.

Nowoczesne interkomy z najnowszych rozwiązań technicznych

Ze względu na wymagania, nowoczesny komunikator motocyklowy wyraźnie różni się od pierwotnej wersji. Nawet standardowy zestaw słuchawkowy do kasku to niewielkie, a jednocześnie mocne baterie i silne nadajniki. Ich elementy, czyli słuchawki czy mikrofon do kasku są łączone niewielkimi kablami lub bezprzewodowo. Często wykorzystują tu technologię komunikacji taką, jak Bluetooth. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, interkomy motocyklowe pozwalają użytkownikom jednośladów na wielogodzinną komunikację nawet w dużej grupie i przy odległościach rzędu kilkuset metrów.

Interkom motocyklowy nie tylko do komunikacji w grupie

Prosty, standardowy interkom do kasku oferował kierowcy motocykla rozmowę z pasażerem lub użytkownikiem innego jednośladu z grupy. Te same funkcje są dziś jednak dostępne także dzięki innym urządzeniom, przede wszystkim rozwiniętym smartfonom. Interkomy motocyklowe nie mogły tego nie uwzględnić. W obecnej postaci, interkomy są więc nie tylko urządzeniami do komunikacji między użytkownikami motocykla, ale i łącznikami między użytkownikiem motocykla a jego telefonem komórkowym, smartfonem i innymi urządzeniami możliwymi do użycia w trakcie jazdy.

Dlaczego warto postawić na dobry zestaw słuchawkowy do kasku?

Rozwój urządzeń komputerowych sprawił, że wielu motocyklistów próbuje zastąpić interkomy motocyklowe innymi słuchawkami. Powodem jest tu między innymi cena oraz, teoretycznie, obecność funkcji oferowanych przez interkom motocyklowy na telefonie. Dlaczego nie jest to dobre rozwiązanie? W przeciwieństwie do słuchawek, interkom motocyklowy jest przygotowany specjalnie do użycia przy kasku. Będzie on stabilnie i pewnie działał podczas jazdy i oferował zmianę lub zatrzymanie poszczególnych funkcji bez utraty kontroli nad motocyklem.

Specjalna konstrukcja pozwala kontrolować interkom w rękawicach motocyklowych

Banalnym powodem, dla którego warto kupić interkom motocyklowy, jest też ubiór motocyklisty. Mało które rękawice motocyklowe umożliwiają korzystanie z telefonu czy niewielkich przycisków typowej słuchawki. W przeciwieństwie do nich, interkomy motocyklowe zakładają używanie ich w stroju motocyklisty. Zmiana lub wyłączenie danej funkcji podczas jazdy nie będzie tu problemem i nie wymusi zatrzymania się albo dłuższego zdjęcia uwagi z sytuacji na drodze.

Interkomy motocyklowe możliwe do kontroli także głosem i na kierownicy

Niektóre interkomy posiadają w zestawie także pilot mocowany do kierownicy. Dzięki niemu, interkom motocyklowy można kontrolować jak inne funkcje motocykla, czyli bez odrywania dłoni od kierownicy. Kluczowy jest tu jednak montaż pilota w odpowiednim miejscu na kierownicy. Jeszcze bardziej popularną opcją jest kontrola interkomu głosem. Wykorzystując mikrofon do kasku, interkom można kontrolować bez wykorzystanie nawet jednego palca.

Dobry zestaw słuchawkowy do kasku ma zalety także dla zdrowia użytkownika

Dużą zaletą, jaką daje interkom do kasku, jest minimalny wpływ na zdrowie kierowcy. Nieprzystosowane do pracy w kasku słuchawki czy mikrofon, nawet po krótkiej przejażdżce mogą doprowadzić do bólu w uszu. Parametry dźwięku niezbędne do pracy podczas jazdy motocyklem mogą też wpłynąć na słuch motocyklisty. Specjalne słuchawki i mikrofon do kasku wyraźnie ograniczają to ryzyko. Nowoczesny interkom do kasku oferuje między innymi automatyczną regulację głośności w oparciu o hałas podczas jazdy. Wszystko to pozwala nie tylko doskonale słyszeć rozmówcę czy muzykę, ale i zminimalizować ryzyko uszkodzenia słuchu.

Interkom motocyklowy to także prosty montaż przy kasku

W porównaniu ze słuchawkami, interkom do kasku jest przygotowany do optymalnego trzymania się kasku podczas jazdy. Specjalne uchwyty zapewniają mu pozycję przez cały czas, nawet przy jeździe agresywnej lub terenowej. Niejeden interkom posiada cały szereg elementów montażowych, które pozwalają zainstalować go w praktycznie każdym kasku motocyklowym.

Nowoczesne, proste i rozbudowane interkomy motocyklowe w Gmoto.pl

U nas znajdziesz interkomy motocyklowe wielu cenionych producentów sprzętu elektronicznego. Oferujemy proste i tanie, standardowe zestawy słuchawkowe do kasku zapewniające podstawową komunikację użytkowników motocykli, jak i rozbudowane interkomy oferujące wiele funkcji wewnętrznych i łączenie z najróżniejszymi innymi urządzeniami. Cechy i parametry danego interkomu znajdziesz klikając na produkt.