Menu

Zabezpieczenia motocykla antykradzieżowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Wystąpił problem, spróbuj za chwilę.

Spróbuj ponownie

Artykuły z bloga

Zabezpieczenia do motocykla dla pewności, że twój jednoślad pozostanie twój

Zabezpieczenia antykradzieżowe do motocykli to jedne z tych grup elementów, których najchętniej po prostu byśmy nie używali. Już same gabaryty niejednego zabezpieczenia do motocykla sprawiają użytkownikowi spory problem. Niestety, statystyki kradzieży jednośladów nie pozostawiają wątpliwości: jeśli chcesz zachować swój jednoślad na lata, niezbędnym akcesorium są zabezpieczenia motocykla przed kradzieżą. Rozmaite zabezpieczenia do motocykla często różnią się gabarytami, masą i konstrukcją, jednak nawet te prostsze mogą cię uchronić przed poważną stratą.

Już małe i proste zabezpieczenia motocykla uchronią przed kradzieżą

Zabezpieczenia antykradzieżowe motocykla to przede wszystkim tak zwane blokady. Już podstawowe ich wersje blokują ruch motocykla, zmuszając złodzieja do poświęcenia co najmniej chwili na zniszczenie danej blokady. Często zabezpieczenia na motocykl utrudnią też przeniesienie jednośladu w inne miejsce, pozwalając zamocować je do, na przykład, elementu budynku czy choćby barierki. Nawet proste zabezpieczenia motocykla antykradzieżowe takie, jak blokada kierownicy, U-lock lub łańcuch wystarczą, by mniej doświadczony złodziej odpuścił. Takie zabezpieczenia na motocykl są też zwykle łatwe w transporcie, co pozwala je wykorzystać przy niemal każdej okazji.

Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą pomysłowe i praktyczne

Pierwszym typem zabezpieczenia motocyklapętle i spirale, a więc zabezpieczenia przeciwkradzieżowe do motocykla wykorzystujące złożone rozwiązania techniczne do ochrony przed kradzieżą. Dzięki formie splotu linek i tulei, takie zabezpieczenia na motocykl są elastyczne i łatwe w transporcie. W kwestii ochrony całego motocykla, tego typu zabezpieczenia antykradzieżowe motocykla należą jednak do mniej skutecznych, dlatego częściej wykorzystuje się je do ochrony kasków czy bagażu. Nawet tu należy wystrzegać się produktów niskiej jakości, gdzie kluczowe elementy zabezpieczenia na motocykl będą wykonane z materiałów łatwych do przecięcia.

Znane i sprawdzone zabezpieczenia do motocykla także dadzą radę

Jako zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą, częściej wykorzystuje się łańcuchy. W miejscu linek i tulei, aby zabezpieczyć motocykl stosuje się tu proste ogniwa wykonane z materiałów wyjątkowo wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia, szczególnie cięcia. Tego typu zabezpieczenia motocykla przed kradzieżą wymagają jeszcze większej troski o zastosowany materiał, są też zwykle cięższe, co w niejednym przypadku utrudni ich transport.

Sztywne zabezpieczenia do motocykla solidne, ale i najmniej praktyczne

Jeszcze jedną formą zabezpieczenia do motocykla są blokady sztywne, a więc wykorzystujące jednolity, wytrzymały element do uniemożliwienia przemieszczenia motocykla. Choć U-locki należą do najsolidniejszych blokad, ze względu na konstrukcję takie zabezpieczenia motocykla przed kradzieżą są też najmniej praktyczne i najtrudniejsze do transportu.

Jakie jeszcze znajdziesz zabezpieczenia antykradzieżowe do motocykli?

Obok blokad uniemożliwiających przeniesienie motocykla przez związanie z elementem zewnętrznym, zabezpieczenia antykradzieżowe do motocykli występują także w formie elementu montowanego w samym jednośladzie. Od stosowanych głównie przy skuterach blokad kierownicy, po kłódki i disc locki, zabezpieczenia przeciwkradzieżowe do motocykla zmuszą złodzieja do wykorzystania większej siły lub szeregu dodatków, by przemieścić jednoślad w inne miejsce. Problem będzie tu tym większy, jeśli zabezpieczenie jednośladu przed kradzieżą lub sam motocykl będzie dodatkowo wyposażony w alarm, jak w przypadku niektórych disc locków. Takie zabezpieczenia do motocykla są często zalecane jako uzupełnienie standardowej blokady, łańcucha czy u-locka.

Zabezpieczenia na motocykl warto uzupełnić o przydatne akcesoria

Nawet proste i lekkie zabezpieczenia motocykla przed kradzieżą mogą sprawiać rozmaite problemy podczas podróży, a nawet postoju. Z tych powodów, zabezpieczenia na motocykl można uzupełnić o rozmaite, pomocne akcesoria. Najczęściej mowa tu o elementach ułatwiających ich transport, w tym uchwytach. Przydatnym akcesorium do zabezpieczenia motocykla jest też tak zwany przypominacz. Dzięki niemu, użytkownik motocykla nie zapomni o zamontowanej blokadzie i nie uszkodzi tarczy hamulcowej czy koła.

Rozmaite zabezpieczenia antykradzieżowe motocykla w Gmoto.pl

U nas znajdziesz zabezpieczenia przeciwkradzieżowe do motocykla w wielu odmianach i rozmiarach. Oferujemy zabezpieczenia motocykla antykradzieżowe znanych i cenionych producentów, w tym Abus, Kovix, Oxford czy SW-Motech, a także akcesoria ułatwiające ich transport i użycie. Cechy i parametry danego produktu są dostępne po kliknięciu na daną pozycję.