Kamizelki motocyklowe — chłodzące, ocieplające i odblaskowe. Czy warto ich używać?

Sezon trwający cały rok, bezpieczne drogi bez wypadków i pogoda, która zawsze jest w sam raz — strzelamy w ciemno, że właśnie tak wyobraża sobie idealny świat większość motocyklistów. Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej, dlatego podczas jazdy warto zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo. Kamizelki motocyklowe — chłodzące, ocieplające i odblaskowe — to jeden ze sposobów, żeby być dobrze widocznym na drodze i skutecznie walczyć ze zbyt wysoką lub zbyt niską temperaturą.

Motocyklowe kamizelki chłodzące

Kamizelka chłodząca — zaraz obok bielizny termoaktywnej typu cooler— to najlepszy sposób, żeby zmniejszyć temperaturę ciała w upalne dni. Wykonane są z nowoczesnych materiałów absorbujących wodę, które oddają ją powoli przez kilka godzin, zapewniając przyjemny chłód podczas wysokich temperatur. Warto zaznaczyć, że motocyklowe kamizelki chłodzące nie powodują uczucia przemoczonych ubrań — to zdecydowanie niepożądany efekt i byłby bardzo nieprzyjemny podczas jazdy. Tego typu kamizelki odprowadzają również pot na zewnątrz, co w połączeniu z otworami wentylacyjnymi potęguje uczucie ochłodzenia. Na uwagę zasługuje również dopasowany krój i elastyczny materiał, dzięki czemu nie krępują one ruchów i nie sprawiają dyskomfortu podczas jazdy.

Czy kamizelka chłodząca na motocykl ma sens i warto jej używać? Naszym zdaniem tak! Testowaliśmy je już m.in. na wyjazdach do krajów południowej Europy i podczas najgorszych upałów w Polsce i sprawdziły się doskonale. Bardzo podobało nam się to, że można uzupełnić wodę w komorach lub namoczyć materiał gdziekolwiek (chociażby na stacji benzynowej będąc w trasie) i gotowe — przyjemny chłód gwarantowany. Zobacz motocyklowe kamizelki chłodzące w naszym sklepie.

Motocyklowe kamizelki ocieplające

Kamizelki ocieplające to patent, który ratuje nam skórę podczas jazdy motocyklem poza sezonem. Możemy podzielić je na dwie grupy — kamizelki podgrzewane (wyposażone w panele grzewcze czerpiące energię z wbudowanego akumulatora lub zewnętrznego powerbanka) i kamizelki ocieplające, które ogrzewają ciało za sprawą grubego wypełnienia i wiatroszczelnych materiałów.

  • Kamizelki podgrzewane — kamizelka motocyklowa z wbudowanym panelami grzewczymi (zazwyczaj na klatce piersiowej i plecach), które gwarantują nawet 8 godzin grzania. Piankowe wypełnienie i wiatroszczelny materiał sprawiają, że ciepło nie ucieka spod kamizelki, zapewniając użytkownikowi komfort termiczny podczas jazdy poza sezonem oraz w trakcie innych aktywności sportowych (idealne rozwiązanie na narty i snowboard). Warto zaznaczyć, że część kamizelek podgrzewanych nie posiada wbudowanego akumulatora i należy je podłączyć do zewnętrznego źródła zasilania, np. powerbanka.
  • Kamizelki ocieplające — klasyczna ciepła kamizelka z gęstym wypełnieniem, którą możesz wpiąć w kurtkę motocyklową. Wykonana z rozciągliwego i wiatroszczelnego materiału zatrzymującego ciepło przy ciele. Dopasowany krój i rozciągliwy materiał to połączenie, które nie krępuje ruchów i zapewniają ciepło.

Wiele osób z zespołu Gmoto dojeżdża do pracy na motocyklu poza sezonem, a kamizelki podgrzewane i ocieplające to częsty widok w naszej firmie. Jeśli ty również chcesz wydłużyć swój sezon motocyklowy, to naszym zdaniem warto wyposażyć się w ciepłą kamizelkę. Zobacz kamizelki ocieplające w naszym sklepie.

Motocyklowe kamizelki odblaskowe

Widoczność na drodze to jeden z głównych filarów bezpieczeństwa podczas jazdy na motocyklu. Można o nie zadbać na wiele różnych sposobów — jednym z nich jest kamizelka odblaskowa. Duże elementy odblaskowe odbijają światło zarówno po zmroku, jak i w dzień, zapewniając fenomenalną widoczność na drodze niezależnie od pory dnia.

Kamizelki odblaskowe na motocykl przygotowały m.in. marki Spidi, Rebelhorn, Modeka i Buse. Dopasowany krój, elastyczny materiał i wysokiej jakości odblaski sprawiają, że jazda w takich kamizelkach jest nie tylko bezpieczniejsza, ale także wygodna. Nie łopoczą na wietrze, nie uciskają i nie krępują ruchów.

Czy warto jeździć w kamizelkach odblaskowych na motocyklu? Naszym zdaniem zdecydowanie tak, ponieważ zwiększają one nasze bezpieczeństwo na drodze. Dla osób, którym zależy na zwiększeniu swojej widoczności, ale nie podobają się im klasyczne kamizelki odblaskowe, zostały stworzone pasy odblaskowe, które oplatają tors. Zobacz kamizelki odblaskowe w naszym sklepie.

Kamizelki motocyklowe znajdziesz w Gmoto

Kamizelki motocyklowe wszystkich rodzajów — chłodzące, ocieplające i odblaskowe — znajdziesz w sklepie motocyklowym Gmoto. Przygotowaliśmy dla ciebie rozbudowaną ofertę kamizelek, których sami używamy podczas wypadów w teren, podróży i codziennych dojazdów do pracy. Zobacz naszą ofertę kamizelek motocyklowych i zadbaj o swój komfort i bezpieczeństwo na drodze.

Wiktor Karczewski

Moja przygoda z motocyklami zaczęła się klasycznie - od Ogara, przez WSK 125, do chińskiego skutera. Na WSK 125 zjeździłem pół Polski i Skandynawię, a na Chińczyku kręciłem się zimą po Bieszczadach i jesienią po Finlandii. Obecnie ujeżdżam polsko-chińską myśl techniczną, czyli Rometa SCMB 125. Doskonały motocykl do dojazdów do pracy ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *