Menu

Buty cross i enduro

Producent

Rozmiar

Płeć

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 310

Thor Blitz XP S9 buty Enduro Cross

765,00 zł

Thor Blitz XP S9 buty Enduro Cross

            (1)

Artykuły z bloga

Buty cross enduro przygotowane do najtrudniejszych zmagań w terenie

Buty cross enduro to buty przygotowane specjalnie do agresywnej jazdy terenowej. Nietypowa konstrukcja sprawia, że buty na cross i enduro zapewnią bezpieczeństwo, komfort jazdy i pozwolą przyjąć najróżniejsze pozycje przy pokonywaniu przeszkód. Buty enduro cross wyróżnia też malowanie, szczególnie gdy chodzi o buty na crossa.

Dlaczego buty na crossa i enduro są tak wyjątkowe?

Agresywna jazda terenowa wyraźnie różni się od typowej podróży jednośladem. Motocyklista rzadko siedzi na motocyklu i częściej jest narażony na upadek czy uderzenie przeszkody. Buty na enduro czy crossa muszą zapewnić motocykliście bezpieczeństwo nawet w takich warunkach i umożliwić szybką i łatwą zmianę pozycji względem motocykla.

Sztywne buty enduro cross to podstawa ostrej jazdy w terenie

Cechą wyróżniającą buty cross enduro jest ich sztywność. Tylko sztywne buty na crossa utrzymają nogę w odpowiedniej pozycji i zabezpieczą przed częstym uderzeniem czy upadkiem. Zbyt miękkie buty na enduro czy cross naraziłyby staw skokowy na wygięcie i trwałe uszkodzenie stopy. Sztywne buty na crossa są też ważne dla wyczucia motocykla. Tylko one pozwolą szybko zareagować i ustawić motocykl lub ciało.

Bezpieczne buty na enduro i cross to też wzmocnienia i podeszwy

Aby jeszcze lepiej chronić stopę, buty motocross czy enduro są odpowiednio obudowane. Palce są chronione przez wzmocnione, często metalowe czubki, a nogi przez protektory po bokach, na piętach i w górnej części. Buty motocross mają też wzmocnione, wymienne podeszwy z bieżnikiem. Bieżnik nie pozwoli na poślizg przy podparciu, a wymiana samej podeszwy jest zdecydowanie tańsza od zakupu nowych butów.

Specjalne klamry i rzepy, by utrzymać buty enduro cross na stopach

Buty motocross czy enduro trzeba jednak najpierw założyć, a typowe zamknięcia mogłyby się rozpiąć i doprowadzić do zsunięcia się buta. Buty cross enduro mają więc więcej wzmocnionych klamr. Zabezpieczeniem jest też rzep w górnej części buta, który nie pozwoli na zsunięcie się go w razie rozpięcia lub uszkodzenia zatrzasków.

Buty na crossa i komfort, czy to możliwe?

Z racji sztywności, buty enduro cross nie należą do komfortowych. Nie oznacza to jednak, że nie ma go w ogóle. Specjalny zawias łączący sztywne elementy buta pozwala na ruch nogi mimo zabezpieczeń. Noga mniej się przez to męczy i dłużej pozwala na zabawę w terenie.

Co jeszcze przydaje się, gdy mowa o buty na enduro czy crossa

W terenie nie raz spotkamy się z wodą czy błotem. Buty na cross czy enduro powinny więc zachować sporą wodoszczelność. Z drugiej strony, agresywna jazda szybko poci i męczy nogę. Dobre Buty enduro cross cechuje więc także odpowiednia, wielomiejscowa wentylacja. Dla niektórych, dobrym wyborem są też wkładki, które po wszystkim można łatwo wyjąć i wyprać. Ich wadą jest zajmowana przestrzeń i przez to większy but.

Buty enduro cross nie muszą wyglądać, ale…

Choć wygląd buta ma tu trzeciorzędne znaczenie, miłośnicy crossa uwielbiają wyróżniać się charakterystycznymi barwami. Buty na crossa są więc wyjątkowo kolorowe, by w prosty sposób oddać styl i wyróżnić się na tle podobnych.

Bezpieczne buty motocross i enduro w szerokiej gamie kolorystycznej w Gmoto.pl

U nas znajdziesz bezpieczne, wygodne buty na cross, enduro i terenowe wielu cenionych producentów. Oferujemy buty na enduro i cross w wielu rozmiarach i kolorach, dla dorosłych i bardzo młodych miłośników jazdy terenowej, a także wymienne akcesoria takie, jak klamry czy podeszwy. Cechy i parametry butów znajdziesz klikając na produkt.