Menu

Dzwon sprzęgła motocyklowego

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 188

Sprzęgło dzwon GY6 125 150 kpl

159,00 zł

Sprzęgło dzwon GY6 125 150 kpl

            (6)

Dzwon sprzęgła tuning R-Vent 107mm 4T

69,34 zł

Dzwon sprzęgła tuning R-Vent 107mm 4T

            (8)

Dzwon sprzęgła tuning R-Vent 112mm 2T

59,69 zł

Dzwon sprzęgła tuning R-Vent 112mm 2T

            (5)

Dzwon sprzęgła

166,11 zł

Dzwon sprzęgła

Dzwon sprzęgła

234,86 zł

Dzwon sprzęgła

Dzwon sprzęgła

247,02 zł

Dzwon sprzęgła

Dzwon sprzęgła

362,37 zł

Dzwon sprzęgła

Dzwon sprzęgła motocyklowego do Najpopularniejszych motocykli

Dzwon sprzęgła skutera podstawą przeniesienia napędu na koło

Dzwon sprzęgła skutera to kluczowy element napędu wyposażonego w sprzęgło odśrodkowe. Obecne przede wszystkim w skuterach, dzwony sprzęgła przekazują moc wytwarzaną przez silnik na element połączony z kołem napędowym jednośladu. W przypadku tuningu, odpowiednio dobrany, sportowy dzwon sprzęgła 2t i 4t pozwala poprawić sprawność przeniesienia napędu.

Dzwony sprzęgła do skuterów mają wiele wspólnego z bębnem hamulca

Typowy napęd skuterowy to układ wyposażony w skrzynię bezstopniową z wariatorem i pozbawiony sprzęgła kontrolowanego przez użytkownika. Także i tu wymagane jest jednak rozłączenie silnika z kołem napędowym podczas postoju dla zachowania ciągłości pracy jednostki napędowej. Rozwiązaniem jest sprzęgło odśrodkowe wyposażone w dzwon sprzęgła i umieszczone wewnątrz, trzymane przez sprężyny łopatki. Gdy silnik zwiększa obroty, prędkość obrotowa łopatek i związanych z nimi ciężarków daje siłę większą od siły sprężyn, co doprowadza do styku łopatek z powierzchnią wewnętrzną dzwonu, tak, jak dzieje się to w bębnowym układzie hamulcowym.

Typowy dzwon sprzęgła wymaga odpowiedniej powierzchni trącej

Podstawową kwestią, jakiej wymaga dzwon sprzęgła skutera, jest odpowiednia, równa powierzchnia jego wewnętrznej części. Nierówności czy odchylenia powodują nierównomierne ścieranie się okładzin oraz problemy z połączeniem układu. Zużyty, nierówny dzwon sprzęgła 2t czy 4t można zauważyć po przebarwieniach na jego powietrzni, gdyż po dłuższym użytkowaniu dzwon nierównomiernie reaguje na tarcie.

Jak działa na skuter dzwon sprzęgła sportowy?

Duże znaczenie ma tu też materiał, z którego wykonany jest dzwon sprzęgła. Przykładem tego jest sportowy dzwon sprzęgła skuter 4t czy 2t otrzymując element bardziej odporny na temperaturę i ścieranie. Z drugiej strony, sportowe dzwony sprzęgła są często przygotowane do agresywnej pracy łopatek. Piaskowana, chropowata powierzchnia daje lepsze tarcie i skuteczniejsze zasprzęglenie, jednak przy standardowych wykładzinach i pracy łopatek, sportowy dzwon sprzęgła może wyraźnie przyspieszyć zużycie, a nawet uszkodzić inne elementy układu.

Standardowy i sportowy dzwon sprzęgła do skutera w Gmoto.pl

U nas znajdziesz dzwony sprzęgła 2t i 4t cenionych producentów części do skuterów, w tym Motoforce, Polini czy Stage6. Oferujemy wysokiej jakości standardowe dzwony sprzęgieł odśrodkowych i wykonane ze specjalnych materiałów, odporne na uszkodzenia dzwony sportowe. Cechy i parametry dzwonu znajdziesz po kliknięciu na produkt.