Menu

Części do gaźników motocykla

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Części do gaźników motocykla do Najpopularniejszych motocykli

Jak ważne są poszczególne części gaźnika

Elementy gaźnika to rozmaite części niezbędne do prawidłowej pracy gaźnika motocyklowego. Poszczególne części do gaźników zapewniają odpowiedni montaż i szczelność gaźnika, dopływ i mieszanie substancji łączonych w gaźniku, a także umożliwiają szybką naprawę gaźnika bez potrzeby wymiany całego mechanizmu.

Każda część gaźnika jest ważna dla pracy mechanizmu

Gaźnik motocyklowy to złożony układ współpracujących ze sobą elementów. Nawet jedna, niewielka uszkodzona część gaźnika może poważnie zaburzyć pracę mechanizmu, a w efekcie pracę silnika motocykla. Jako, że poszczególne części gaźnika mogą ulec uszkodzeniu lub zużyciu w różnym czasie, elementy gaźnika motocyklowego są dostępne jako osobne produkty możliwe do prostej wymiany w mechanizmie.

Części gaźnika motocyklowego związane z dopływem paliwa i powietrza

Patrząc na typowy, wyposażony w gaźnik motocykl, elementy gaźnika można podzielić na kilka grup. Pierwszą z nich są elementy gaźnika odpowiedzialne za dopływ i odpływ substancji mieszanych w gaźniku. Są to króćce, dysze, pływaki czy iglice, a także rozmaite zawory i przepustnice. Ta grupa części do gaźników jest dobierana do konkretnego gaźnika, wymaga szczelności i precyzyjnej regulacji. Inaczej, do silnika dostarczana będzie mieszanka o nieprawidłowych parametrach.

Druga grupa części gaźnika motocyklowego zapewnia szczelność

Nie mniej ważne są części gaźnika zapewniające szczelność układu. Rozmaite uszczelki są obecne zarówno przy łączeniach gaźnika z innymi elementami motocykla, jak i w samym gaźniku. Brak, zużyta lub źle dobrana część gaźnika uszczelniająca układ także grozi nieprawidłową pracą gaźnika, zabrudzeniem mieszanki i uszkodzeniem elementów wnętrza silnika.

Części do gaźników ułatwiają regulację i konserwację

Elementy gaźnika motocyklowego to w końcu także zestawy, urządzenia i narzędzia, które ułatwiają montaż, regulację czy naprawę gaźnika. Dopasowane zestawy naprawcze pozwalają szybko naprawić gaźnik bez obawy o uszkodzenie lub błąd w doborze danego elementu, a wakuometry umożliwiają synchronizowanie kilku gaźników w silniku.

Rozmaite elementy gaźnika motocyklowego w Gmoto.pl

U nas znajdziesz części gaźnika motocyklowego do wielu modeli motocykli i skuterów. Oferujemy wysokiej jakości wymienne elementy gaźnika osobne i w zestawach, a także narzędzia i urządzenia do naprawy i regulacji mechanizmu. Cechy i parametry elementu są dostępne po kliknięciu na produkt.