Menu

Tłumiki standardowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Tłumiki standardowe do Najpopularniejszych motocykli

Tłumiki standardowe podstawą tłumienia hałasu w układzie

Tłumiki standardowe to tłumiki do motocykli przygotowane do typowej pracy silnika motocykla. Zbudowany w oparciu o dane producenta, standardowy tłumik do motocykla skutecznie stłumi hałas i pomoże w filtracji spalin przy typowych parametrach pracy silnika. Tłumiki standardowe mogą nie spełnić swojej funkcji nie tylko wskutek ich uszkodzenia, nieszczelności lub zużycia elementów, ale też wskutek modyfikacji konstrukcji jednostki napędowej i układu wydechowego motocykla.

Jakie zadanie pełnią tłumiki do motocykli w układzie wydechowym?

Tłumik do motocykla to jeden z kluczowych elementów układu wydechowego jednośladu. Jego podstawowym zadaniem jest stłumienie hałasu generowanego przez silnik w trakcie pracy. Nieprawidłowa praca tłumika lub jego uszkodzenie grożą wydostaniem się hałasu poza układ i przekroczeniem dopuszczalnych norm, a w konsekwencji niedopuszczeniem do dalszej jazdy po drogach publicznych. Z drugiej strony, uszkodzony tłumik do motocykla może utrudnić sprawny wypływ spalin i zaburzyć pracę silnika.

Tłumiki standardowe to zamienniki produktów fabrycznych

Tłumiki do motocykli standardowe są tak nazywane ze względu na przygotowanie do pracy przy standardowych parametrach silnika motocykla. Zwykle są one dedykowane do konkretnych modeli, tłumiki motocyklowe uniwersalne są tu najczęściej zamiennikami możliwymi do wykorzystania w wielu podobnych jednośladach. Tłumik standardowy zapewni tłumienie hałasu i przepływ spalin nawet przy agresywnej jeździe motocyklem, a przy tym jest wykonany z materiałów przystępnych cenowo, niewymagających poważnych kosztów w razie naprawy lub wymiany.

Standardowy tłumik do motocykla może urozmaicić jednoślad

Tłumiki standardowe to nierzadko zamienniki o standardowych parametrach pracy, ale zmodyfikowanym wyglądzie. Takie tłumiki do motocykli można zamontować w miejsce podstawowego elementu bez obaw o problemy z pracą układu wydechowego. Typowym przykładem jest tu zastąpienie fabrycznego tłumika przez tłumik standardowy chromowany lub czarny, urozmaicający wygląd motocykla bez zmiany parametrów pracy tłumika.

Tłumik standardowy ulega typowemu zużyciu

Tłumiki motocyklowe standardowe ulegają zużyciu typowemu dla fabrycznych produktów. Warto je więc regularnie kontrolować i reagować na nieprawidłową pracę. Oznakami zużycia lub uszkodzenia jest zwiększony hałas oraz drgania w układzie, a niekiedy także nieprawidłowy wypływ spalin i gorsza praca silnika. Na pracę silnika nie wpłynie natomiast odpowiednio zamontowany, sprawny tłumik standardowy, co różni taki od tłumika tuningowego.

Rozmaite standardowe tłumiki do motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz tłumiki standardowe do wielu motocykli i skuterów. Oferujemy standardowe tłumiki motocyklowe osobne oraz z zestawem montażowym, a także komplety tłumików standardowych do motocykli wykorzystujących kilka kanałów wydechowych. Cechy i parametry tłumika są dostępne po kliknięciu na produkt.