Menu

Filtry oleju motocyklowego

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Wystąpił problem, spróbuj za chwilę.

Spróbuj ponownie

Filtry oleju motocyklowego do Najpopularniejszych motocykli

Artykuły z bloga

Szczelny motocyklowy filtr oleju dla czystości oleju i silnika

Motocyklowy filtr oleju to element, który utrzymuje olej silnikowy w niezbędnej czystości. Dzięki konstrukcji filtra oleju i jego wkładu, a także odpowiedniemu uszczelnieniu i mocowaniu, filtr oleju do motocykla skutecznie czyści olej z zanieczyszczeń pierwotnych i tych pojawiających się w trakcie pracy silnika pojazdu. Przez zużyty lub uszkodzony filtr oleju motocykl można doprowadzić do szeregu uszkodzeń, w tym poważnego uszkodzenia silnika i skrzyni biegów.

Filtry oleju do motocykli niezbędne dla prawidłowej pracy oleju w silniku

Krążący w typowym układzie napędowym olej silnikowy zapewnia smarowanie układu, zmniejsza tarcie ruchomych części silnika, częściowo też je chłodzi i usuwa z nich skutki tarcia czy brud. Szczególnie ostatnia z tych funkcji sprawia, że olej silnikowy wymaga ciągłego czyszczenia. Tą, motocykl wykonuje przez filtrację oleju silnikowego wykorzystując do tego filtr oleju. Odpowiednio mocowany gwintem i uszczelniony filtr oleju w motocyklu wychwytuje z oleju zanieczyszczenia, resztki paliwa, cząstki siarki czy metali będących skutkiem pracy silnika pojazdu.

Filtr oleju w motocyklu i jego uszczelnienie ma różne postacie

Filtry oleju do motocykli mają różne rozmiary i kształty, wykorzystują też różne materiały filtrujące olej czy zawory określające jego przepływ. Podstawowe parametry są tu jednak zawsze określone ściśle przez producenta silnika. Niektóre rodzaje filtrów oleju mogą też posiadać osobne wkłady filtrów oleju oddzielone od obudowy filtra. W takim przypadku wymianie podlega albo wkład, albo cały filter mimo oddzielnej obudowy. Dobór filtra oleju do motocykla jest ważny szczególnie, gdy filtracja będzie odbywać się w warunkach dalekich od typowej jazdy drogowej. Podobnie sprawa ma się z uszczelnieniami w filtrach oleju zapobiegającymi wyciek oleju. Czy to proste oringi, czy bardziej skomplikowane uszczelki, podobnie jak filtry oleju należy je dobierać ściśle do jednośladu spośród produktów wysokiej jakości.

Tak, jak wymiana oleju, niezbędna jest kontrola i wymiana filtra oleju

Ze względu na funkcję filtra, nawet najlepszy motocyklowy filtr oleju z czasem będzie wymagał wymiany. Najczęściej, wymienić filtr oleju do motocykla należy po kilkunastu tysiącach przejechanych kilometrach. W bardziej rozwiniętych filtrach oleju ta liczba może być wyższa lub przy takiej samej oferować dużo skuteczniejsze czyszczenie oleju. W filtrach oleju z oddzielnym wkładem należy zwrócić uwagę, czy trzeba tu wymieniać filtr oleju w całości, czy jedynie wkład. Obok typowej wymiany filtrów oleju, silnik należy też regularnie sprawdzać pod kątem stanu filtra i jego szczelności. Brak wymiany filtra oleju czy wkładu, a nawet uszkodzone zawory w obudowie czy uszczelki przy filtrach oleju grozi utratą filmu olejowego silnika i dostaniem się tam zabrudzeń, w tym także tych wyłapanych wcześniej z bloku silnika przez wkłady filtrów oleju.

Wysokiej jakości filtry oleju do motocykli i uszczelki w Gmoto.pl

U nas znajdziesz filtry oleju i uszczelnienia filtra cenionych producentów, w tym HifloFiltro. Oferujemy motocyklowe filtry oleju w wielu rozmiarach i kształtach, w tymfiltry oleju chromowane, a także wysokiej jakości uszczelki i oringi filtra. Cechy, parametry i inne dane filtra oleju lub jego wkładu są dostępne po kliknięciu na produkt.