Menu

Kufry boczne motocyklowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 593

Zestaw kufrów bocznych SHAD SH36 Carbon

1 679,28 zł

Zestaw kufrów bocznych SHAD SH36 Carbon

            (3)

Zestaw kufrów bocznych SHAD SH23

867,97 zł

Zestaw kufrów bocznych SHAD SH23

            (2)

Kufry boczne SHAD SH36 + stelaż 3P BMW R1200 R RS

1 999,00 zł

Kufry boczne SHAD SH36 + stelaż 3P BMW R1200 R RS

            (1)

Kufry boczne Kappa K33N 33L Monokey Side (2 szt.)

1 259,00 zł

Kufry boczne Kappa K33N 33L Monokey Side (2 szt.)

            (1)

Artykuły z bloga

Kufry motocyklowe boczne to większa przestrzeń bagażowa motocykla i skutera

Kufry boczne to bagażniki motocyklowe montowane po obu stronach tylnej części jednośladu. Boczne kufry wyraźnie powiększają przestrzeń bagażową jednośladu, co przydaje się szczególnie podczas dłuższych podróży. Nieodpowiednio załadowane kufry motocyklowe boczne mogą jednak poważnie wpłynąć na poruszanie się jednośladu, szczególnie na zakrętach.

Kufry boczne motocyklowe z solidną obudową, ochroną przed pogodą i zapięciem

W przeciwieństwie do sakw i torb kufry boczne są elementami solidnymi, z twardą obudową i wmontowanym w nią zapięciem. Często są też wyposażone we wzmocnione narożniki. Wszystko to pozwala na bezpieczny transport bagażu, szczególnie jeśli chodzi o ochronę bagażu przed uszkodzeniem. Ochrona przed wilgocią jest możliwa na dwa sposoby. Może ją zapewnić sama konstrukcja kufra lub osobny, wodoodporny wkład umieszczany wewnątrz kufra. Zabezpieczenia przeciwkradzieżowe są obecne zwykle w postaci zapięcia z zamkiem wmontowanych w obudowę kufra.

Kufry boczne do skutera z plastiku, motocyklowe często z lekkich metali

Kufry boczne nie zawsze będą wytrzymalsze od wzmocnionych sakw czy torb. Szczególnie kufry boczne do skutera można spotkać jako proste elementy plastikowe. Najtańsze nie gwarantują zabezpieczenia bagażu i szczelności, dlatego sprawdzą się jedynie do prostego transportu bagażu w mieście. Dopiero bardziej profesjonalne kufry boczne motocyklowe będą wyraźnie górować budową nad innymi typami bocznego bagażnika. Materiały metalowe typu aluminium i włókna węglowe pozwolą wykorzystać takie kufry boczne motocyklowe w najcięższym terenie bez obawy o uszkodzenie bagażu.

Bez stelażu i montażu, kufry motocyklowe boczne nie spełnią swojej roli

Nawet najprostsze kufry boczne do skutera wymagają odpowiedniego montażu w skuterze. Niezbędny będzie tu więc dopasowany, mocny stelaż. Kufry boczne motocyklowe są niekiedy oferowane ze stelażem przygotowanym pod dany model jednośladu. Jeśli tak nie jest, warto sprawdzić, czy dane kufry boczne mogą być stabilnie zamontowane na danym stelażu. Błędy grożą poluzowaniem kufrów i zaburzeniem stabilności motocykla podczas jazdy. Niektóre kufry boczne oferują mocowanie umożliwiające szybkie odłączenie kufra od stelażu. Demontaż i montaż kufrów jest wówczas dużo prostszy, jednak wciąż warto przed wyjazdem sprawdzić, czy kufer został poprawnie zamontowany w uchwycie.

Kufry motocyklowe boczne wymagają odpowiedniego rozłożenia masy bagażu

Jeszcze ważniejszą rzeczą dla stabilności jazdy jest rozłożenie mas. Kufry motocyklowe boczne są zwykle zamontowane we względnie dużej odległości od osi pojazdu. Większa masa bagażu w jednym z kufrów poważnie wpłynie więc na jazdę motocyklem. Będzie to odczuwalne szczególnie przy pokonywaniu ciasnych zakrętów. Bagaż pod kątem masy musi być więc rozłożony równomiernie w obu kufrach, a najcięższe przedmioty warto umieścić możliwie blisko dna.

Na co jeszcze wpływają kufry boczne motocyklowe

Kufry boczne wielkości 25 litrów mogą też wpłynąć na aerodynamikę motocykla. Przy jeździe terenowej ma to znaczenie znikome, można to jednak odczuć podczas szybkiej jazdy drogami publicznymi. Kufry boczne do motocykli typowo drogowych są więc często bardziej opływowe. Typowe prostopadłościany są przygotowane głównie do, zwykle niezbyt szybkiej, jazdy w cięższym terenie i po bezdrożach. Bez względu na ich kształt, kufry boczne poważnie poszerzają tylną część motocykla. Należy o tym pamiętać zarówno w ruchu miejskim, jak i podczas pokonywania przeszkód na przykład w lesie.

Kufry motocyklowe boczne w wielu odmianach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz kufry motocyklowe boczne cenionych producentów do wielu modeli jednośladów. Oferujemy wytrzymałe kufry boczne do skutera i motocykla, metalowe i z tworzyw sztucznych. Cechy i parametry kufrów i dostępnego stelażu znajdziesz klikając na produkt.