Menu

Torby i sakwy motocyklowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 2482

Przeglądaj według producenta

Artykuły z bloga

Elastyczne i stylowe torby i sakwy motocyklowe do umieszczenia w różnych miejscach na motocyklu

Sakwy i torby motocyklowe to szeroka gama bagażników motocyklowych, których wspólną cechą jest elastyczny materiał. Obok typowej torby na motocykl montowanej w miejsce kufra, torby na motor mogą być związane także z bakiem jednośladu czy nawet elementami ubioru motocyklisty. Choć typowa torba na motocykl nie jest tak wytrzymała, jak sztywny kufer, zalety torby czy sakwy na motor sprawiają, że często stają się one optymalnym wyborem przy transporcie bagażu.

Podstawowa torba na motor to praktyczny zamiennik kufra centralnego czy bocznego

Typowy motocykl ma określone miejsca na transport większego bagażu. Bagażniki montuje się za siedzeniem pasażera oraz po bokach nad tylnym kołem. Typowym rozwiązaniem są tu sztywne, twarde kufry motocyklowe. W ich przypadku, konieczny jest jednak stelaż, który pozwala na stabilne mocowanie kufra. Tu pojawia się pierwsza zaleta, jaką daje nam torba na motor. Sakwy i torby na motocykl często nie wymagają wielu elementów montażowych, a jedynie lekkich uchwytów i linek lub pasków.

Torba i sakwa motocyklowa mniej narażona na uszkodzenie mechaniczne

Sztywne kufry motocyklowe lepiej chronią bagaż przed uszkodzeniem mechanicznym. Taka ochrona nie zawsze jednak jest niezbędna, za to uderzenie może uszkodzić sam kufer. Elastyczna sakwa czy torba na motor nie ulegnie uszkodzeniu, a jedynie typowemu odkształceniu. Torby i sakwy motocyklowe boczne przydadzą się szczególnie, gdy przewozimy odzież i inne odkształcalne przedmioty. Na sakwy boczne motocyklowe warto postawić w mieście, gdzie ryzyko uderzenia w inny pojazd czy przeszkodę wyraźnie rośnie.

Sakwa czy torba na motocykl to także mniejsza masa

Nawet lekkie kufry motocyklowe mają dość dużą masę własną. Torba czy sakwa motocyklowa jest dużo lżejsza, przez co mniej wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy motocyklem. Niska masa torby na motor sprawia też, że łatwiej ją po prostu wziąć ze sobą po zaparkowaniu motocykla. Z tego powodu torby i sakwy motocyklowe boczne są często wyposażone w uchwyty, które ułatwiają noszenie ich tak, jak zwykłą torbę turystyczną.

Pod kątem materiału, torba na motor nie ustępuje sztywnym kufrom

Lżejszy, elastyczny materiał nie oznacza, że torby i sakwy na skuter czy motor szybciej ulegną zużyciu. Dobrej jakości torba na motor to gruby, odporny na przetarcia i rozdarcia, a często też wodoodporny nylon i PVC albo też skóra. Większe bagażniki, w tym sakwy skórzane motocyklowe są też często wzmacnianie powierzchniami sztywnymi, by lepiej chronić bagaż przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Sakwy motocyklowe skórzane to standardowe uzupełnienie w klasycznych motocyklach

Sakwy boczne motocyklowe są cenione szczególnie przez miłośników klasycznych jednośladów chopper cruiser. Elastyczne sakwy motocyklowe skórzane zdecydowanie lepiej komponują się ze stylem choppera, niż sztywne kufry. Ze wzmocnionymi powierzchniami i zabezpieczeniami, skórzane sakwy niewiele ustępują twardym kufrom i pozwalają przewozić nimi nawet duże i cięższe bagaże.

Sakwy i torby na motocykl to nie tylko typowe bagażniki

Kolejną zaletą, jaką daje elastyczność sakwy czy torby na motor jest szeroka gama miejsc, w jakich można je zamontować. Obok bagażników do montażu w typowym miejscu, specjalna torba czy sakwa motocyklowa może być zamontowana na baku, nad standardowym kufrem, na miejscu pasażera czy nawet przy ciele użytkownika motocykla. Taka torba na motocykl przydaje się szczególnie, gdy podczas podróży chcemy mieć łatwy, szybki dostęp do transportowanego bagażu.

Torby motocyklowe na bak zaskakująco pojemne i niezwykle praktyczne

Pod tym kątem, na czoło wysuwa się torba na motor montowana na baku. Z objętością nawet powyżej 20 litrów, taka torba motocyklowa może wyraźnie powiększyć ilość transportowanego bagażu. Miejsce montażu torby na motocykl i jej przeźroczysta kieszeń na górze pozwala na łatwy dostęp do przedmiotów lub urządzeń nawigujących czy komunikacji.

Torby motocyklowe na udo czy pas przydatne do transportu narzędzi

Równie łatwy dostęp do transportowanych przedmiotów dają torby motocyklowe na udo, pasek czy dodatkowe kieszonki. Często są one oferowane jako torby narzędziowe, które pozwolą łatwo skorzystać z całej gamy narzędzi w razie awarii motocykla w trasie. Niewielkie sakwy skórzane motocyklowe łączą też walory użytkowe ze stylem i pozwalają jeszcze urozmaicić styl motocykla i użytkownika.

Wodoodporne torby na motocykl osobne lub jako uzupełnienie standardowego bagażnika

Kolejną zaletą torby czy sakwy na skuter i motor jest możliwa wodoodporność. Widać to szczególnie, gdy patrzymy na podróżne torby i sakwy na motor typu roll-bag. Materiały, kształt i brak stelaży pozwala uchronić bagaż przed warunkami atmosferycznymi czy błotem. Torby motocyklowe roll-bag są dostępne jako torba wewnętrzna do kufra lub jako osobna torba na motocykl, możliwa do montażu dzięki specjalnym paskom i uchwytom.

Praktyczne, wytrzymałe i stylowe sakwy i torby na motocykl Gmoto.pl

U nas znajdziesz torby i sakwy motocyklowe skórzane i tekstylne do wielu modeli motocykli. Oferujemy wytrzymałe, podróżne i wodoodporne torby motocyklowe Oxford, SW- Motech czy Kriega, torby na bak i jako akcesoria do odzieży motocyklisty, a także stylowe torby i kieszonki skórzane. W ofercie mamy też elementy mocujące torby i sakwy na motor, w tym paski i siatki bagażowe. Cechy i parametry elementu znajdziesz po kliknięciu na produkt.