Menu

Stelaże, bagażniki, płyty pod kufry i sakwy

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 3703
Zaczep Givi Z124X

28,50 zł

Zaczep Givi Z124X

   (3)
Bagażnik tył Simson chrom

195,00 zł

Bagażnik tył Simson chrom

   (1)
Opracie pasażera Chopper

73,12 zł

Opracie pasażera Chopper

   (1)

Przeglądaj według producenta

Stelaż do bagażnika dla prostego transportu bagażu na motocyklu

Transport bagażu w motocyklu nie jest sprawą prostą. Często kształt jednośladu uniemożliwia zamocowanie nie tylko bagażu, ale nawet i kufra czy sakwy przy nadwoziu. Staje się to możliwe dopiero gdy zastosujemy stelaże do bagażnika, odpowiednio dopasowane zarówno do motocykla jak i do kufra czy sakwy.

Stelaże do bagażnika do bagażu lub pod bagażnik

Najprostszym typem podstawy pod bagaż jest bagażnik motocyklowy. Najczęściej jest to prosta płyta ze stelażem lub nawet sam stelaż ukształtowany tak, by łatwo umieścić i zabezpieczyć na nim transportowany bagaż. Wykorzystywane przede wszystkim w motocyklach miejskich, w wielu wypadkach takie stelaże do bagażnika są chromowane lub w inny sposób urozmaicane, gdyż stanowią widoczny element nadwozia.

Stelaże pod bagażniki niezbędne przy większym bagażu i dłuższej podróży

Na dłuższych dystansach i przy większym, bardziej skomplikowanym bagażu, niezbędne stają się jednak osobne bagażniki. Te natomiast zwykle wymagają specjalnych podstaw, by bezpiecznie i stabilnie zamontować je przy motocyklu. Choć niektóre stelaże pod bagażniki mogą umożliwiać montaż różnych bagażników, szczególnie stelaż do bagażnika centralnego zwykle jest przygotowany pod konkretny model kufra.

O czym warto pamiętać wykorzystując stelaże do bagażnika?

Przede wszystkim jednak, stelaż do bagażnika jest przygotowany pod konkretny model motocykla. Dzięki temu, jego odpowiedni montaż zapewnia stabilność i utrzymanie nawet ciężkiego bagażu. Jeśli nawet uda się zamontować nieodpowiedni stelaż do bagażnika, grozi to luzem, zerwaniem łączenia lub zahaczeniem stelażu o inne elementy motocykla. Z tych samych przyczyn, stelaże pod bagażniki i ich montaż warto regularnie sprawdzać, a uszkodzone niezwłocznie wymieniać.

Wysokiej jakości stelaże, bagażniki i płyty w Gmoto.pl

U nas znajdziesz wysokiej jakości stelaże, bagażniki i płyty pod kufry i sakwy cenionych producentów akcesoriów do motocykli. Oferujemy stelaże do bagażnika do jednośladów turystycznych i sportowych, jak też eleganckie, chromowane elementy do stylowych motocykli chopper, cruiser czy skuterów. Cechy i parametry danego elementu są dostępne po kliknięciu na produkt.