Menu

Wentylatory motocyklowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 217

Wentylator chłodnicy ATV 150 200 250

57,99 zł

Wentylator chłodnicy ATV 150 200 250

            (9)

Wentylator magneta

9,99 zł

Wentylator magneta

            (1)

Wentylator magneta 2T

14,48 zł

Wentylator magneta 2T

            (1)

Wentylator 4T GY6 carbon tuning

25,59 zł

Wentylator 4T GY6 carbon tuning

            (1)

Wentylator wiatrak wariatora Piaggio 101 Octane

18,65 zł

Wentylator wiatrak wariatora Piaggio 101 Octane

            (1)

Wentylatory motocyklowe do Najpopularniejszych motocykli

Wentylatory motocyklowe dla lepszego chłodzenia rozmaitych mechanizmów

Wentylatory w motocyklach i skuterach to elementy, które wspomagają lub odpowiadają za chłodzenie mechanizmów narażonych na wysokie temperatury pracy. Odpowiednio umieszczony wentylator chłodnicy czy konkretnych mechanizmów pozwala utrzymać ich temperaturę na optymalnym poziomie i zapobiec poważnym awariom.

Co dają wentylatory motocyklowe w typowych jednośladach?

Nawet w niewielkich motocyklach i skuterach, wiele mechanizmów jest narażonych na uszkodzenia wynikające z wysokich temperatur pracy. Jednym z najprostszych rozwiązań jest tu skierowanie powietrza podczas jazdy na mechanizm, co w wielu przypadkach wystarcza do utrzymania optymalnej temperatury pracy danego mechanizmu. Niekiedy jednak, skierowanie powietrza jest trudne lub nie zawsze wystarczy do schłodzenia układu.

I właśnie tu do gry wchodzi wentylator motocyklowy. Połączony z mechanizmem, silnikiem lub układem elektrycznym, wentylator do motocykli można dostosować do obrotów silnika czy nawet zaprogramować, by działał tylko w określonych sytuacjach. Takie rozwiązanie jest popularne szczególnie w mniejszych jednośladach, w których nawet sam silnik jest chłodzony powietrzem.

Wentylator chłodnicy przydatny przy chłodzeniu cieczą

Choć wentylatory motocyklowe są stosowane głównie do chłodzenia mniejszych elementów, można je spotkać także w wersji związanej z układem chłodzenia cieczą. W takim przypadku, wentylator chłodnicy usprawnia chłodzenie, wspomagając przepływ powietrza przez chłodnicę wody. Popularny w agresywnie wykorzystywanych motocyklach, wentylator chłodnicy często jest wyposażony w układ elektroniczny i czujniki, dzięki którym wentylator chłodnicy dostosowuje pracę ściśle do poziomu temperatury płynu.

Wentylator motocyklowy do różnych mechanizmów pojazdów w Gmoto.pl

U nas znajdziesz wentylatory motocyklowe do różnych modeli motocykli i skuterów. Oferujemy standardowy i nietypowy, usprawniający chłodzenie wentylator magneta i innych mechanizmów, jak również wentylator chłodnicy przygotowany pod układ chłodzenia cieczą. Cechy i parametry danego wentylatora są dostępne po kliknięciu na produkt.