Menu

Węże chłodnicy motocyklowej

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 1311

Węże chłodnicy motocyklowej do Najpopularniejszych motocykli

Węże chłodnicy elastyczne i odpowiednio zabezpieczone

Węże chłodnicy to łączniki, którymi płyny chłodzące krążą pomiędzy różnymi elementami związanymi z układem chłodzenia. Odpowiednio wzmocnione, a przy tym elastyczne węże chłodnicy sprawdzają się szczególnie w pojazdach terenowych, gdzie ich cechy pozwalają utrzymać sprawne chłodzenie silnika mimo narażenia na uderzenia w przeszkody.

Dlaczego wzmocniony wąż chłodnicy motocykla przydaje się w terenie?

W typowym motocyklu, chłodzony mechanizm i chłodnicę łączą zwykle odporne na temperaturę, specjalne przewody gumowe. Problem pojawia się w przypadku pojazdów terenowych, gdzie wymaga się minimalnej masy, wielkości, a przy tym odporności przewodów na uszkodzenia wynikające z jazdy w terenie.

Właśnie to tu najczęściej stosuje się specjalne węże chłodnicy, których złożona konstrukcja uodparnia je na uderzenia, a także wysokie temperatury i ciśnienia związane z agresywną jazdą. Ze względu na konstrukcję układu, węże chłodnicy są zwykle oferowane w komplecie ściśle związanym z określonymi modelami motocykli. To zapewnia układowi sprawny przepływ cieczy przy minimalnej ilości i przestrzeni zajmowanej przez przewody.

Nawet wąż chłodnicy do skutera wymaga kontroli i reakcji na uszkodzenie

Obok pojazdów terenowych, wąż do chłodnicy może być także dodatkiem do mniejszych jednośladów i skuterów wyposażonych w chłodnicę wody. W takim przypadku wąż jest często oferowany jako przeźroczysty, dający efekt także wizualny. Przewód tego typu ma też dodatkową cechę praktyczną, gdyż pozwala łatwo zlokalizować niepożądane pęcherze powietrza w układzie.

Choć w takim przypadku wąż chłodnicy jest bardziej uniwersalny i mniej narażony na uszkodzenia, nawet tu wymaga dostosowania do układu i odpowiedniego montażu, zwykle z pomocą specjalnych zacisków. Wąż do chłodnicy należy też regularnie sprawdzać pod kątem szczelności, a uszkodzony wąż wymienić. Inaczej, narażony na duże ciśnienia wąż może szybko doprowadzić do utraty płynu chłodzącego i poważnej awarii chłodzonych mechanizmów, w tym silnika.

Motocyklowe węże do chłodnicy dostępne w Gmoto.pl

U nas znajdziesz wysokiej jakości węże chłodnicy do różnych modeli motocykli. Oferujemy zestawy wykonane ze zbrojonej gumy, wzmacnianie przewody silikonowe w wielu kolorach do motocykli terenowych, jak i przeźroczyste węże chłodnicy stosowane przy skuterach. Cechy i parametry danego przewodu są dostępne po kliknięciu na produkt.