Menu

Motocyklowe pompy wody

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Wystąpił problem, prosimy spróbować ponownie za chwilę.

Spróbuj ponownie

Motocyklowe pompy wody do Najpopularniejszych motocykli

Artykuły z bloga

Motocyklowe pompy wody dla sprawnego krążenia cieczy chłodzącej

Motocyklowe pompy wody to potoczna nazwa mechanizmu, który odpowiada za prawidłowe krążenie cieczy w układzie chłodzenia motocykla. Umieszczona najczęściej przy silniku i dobrana pod konkretny motocykl pompa wody zapewnia obieg cieczy wokół jednostki napędowej jednośladu i odebranie nadmiaru ciepła.

Jakie znaczenie ma pompa wody motocyklowa?

W typowym układzie chłodzenia motocykli, podstawowym elementem jest chłodnica cieczy. Bez niej, płyn chłodzący silnik niemiałby gdzie oddawać ciepła. Aby jednak spełnił on swoją funkcję, płyn musi też sprawnie krążyć między silnikiem i chłodnicą. W efekcie, częścią układu chłodzącego jest zwykle odpowiednia pompa wody motocykl za jej pomocą wprowadzając płyn chłodzący w ruch i przepływ między silnikiem i chłodnicą.

Czego wymagają motocyklowe pompy wody?

Aby motocyklowe pompy wody pracowały zgodnie z wymogami silnika, niezbędny jest ich dobór do konkretnych modeli motocykli i silników. Niedostateczna sprawność czy nawet charakterystyka pracy pompy nie pozwoli na optymalny przepływ płynu z silnika do chłodnicy, a przez to na sprawne chłodzenie układu napędowego. Sprawność pompy wody zależy przede wszystkim od odpowiednio zainstalowanego i zabezpieczonego między innymi przez łożysko wirnika.

Uszkodzenie wirnika nie tylko nie pozwoli sprawnie wprowadzić ciecz w ruch, ale może uszkodzić cały układ. Równie ważną kwestią jest szczelność pompy, na którą składają się specjalne uszczelki i simeringi dobrane do konkretnego modelu jednośladu. Ich zużycie lub uszkodzenie wymaga natychmiastowej reakcji i wymiany, inaczej wypływ cieczy doprowadzi do przegrzania silnika.

Wytrzymała pompa wody do motocykla dostępna w Gmoto.pl

U nas znajdziesz pompy wody do różnych modeli motocykli. Oferujemy zarówno kompletne, gotowe do instalacji w układzie pompy wody, jak i zestawy osobnych elementów pompy wody przygotowane do samodzielnego złożenia. Cechy i parametry danej pompy są dostępne po kliknięciu na produkt.