Menu

Motocyklowe chłodnice wody

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 800

Chłodnica oleju 4T 139 147 FMB

109,00 zł

Chłodnica oleju 4T 139 147 FMB

            (4)

Chłodnica ATV 200 250

312,89 zł

Chłodnica ATV 200 250

            (3)

Chłodnica cieczy wody Honda CB 600 Hornet 98-05

641,88 zł

Chłodnica cieczy wody Honda CB 600 Hornet 98-05

            (1)

Korek wlewu płynu chłodniczego produkt OEM

98,90 zł

Korek wlewu płynu chłodniczego produkt OEM

            (2)

Chłodnica wody JMP lewa Honda XL 1000 V Varadero

695,22 zł

Chłodnica wody JMP lewa Honda XL 1000 V Varadero

            (1)

Chłodnica wody JMP Honda CBF 600

1 001,17 zł

Chłodnica wody JMP Honda CBF 600

            (1)

Chłodnica wody JMP

764,92 zł

Chłodnica wody JMP

            (1)

Motocyklowe chłodnice wody do Najpopularniejszych motocykli

Artykuły z bloga

Chłodnice wody kluczowe dla odpowiedniej temperatury silnika

Chłodnice cieczy chłodzącej to elementy układu chłodzenia motocykla, które odpowiadają za przywracanie płynowi chłodzącemu optymalnej temperatury pracy. Potocznie określane jako chłodnice wody, chłodnice cieczy chłodzącej obniżają temperaturę cieczy wpływającej z silnika i przez to chronią układ napędowy przed przegrzaniem. O ile położenie chłodnicy wody ułatwia schłodzenie płynu chłodniczego, z drugiej strony naraża je także na szereg uszkodzeń.

Jak duże znaczenie mają motocyklowe chłodnice wody?

Ze względu na coraz częstsze wykorzystanie w motocyklach układów chłodzenia cieczą, coraz większa ilość modeli jest wyposażona w chłodnicę cieczy chłodzącej. Powietrze padające na nią dzięki położeniu chłodnicy chłodzi płyn, by ten ponownie odebrał ciepło z układu napędowego. Choć element jest określony potocznie jako chłodnica wody motocykl, a konkretnie jego układ napędowy, jest w praktyce chłodzony płynem chłodzącym, którego jedynie częścią jest woda destylowana.

Chłodnice wody narażone na szereg uszkodzeń

Ze względu na funkcję i położenie, chłodnice wody są narażone na rozmaite uszkodzenia. W przypadku uszkodzeń mechanicznych, chłodnice wody są odpowiednio wzmacnianie i często specjalnie osłonięte, by choć w części oprzeć się ewentualnemu uderzeniu. Ze względu na konstrukcję, uszkodzona mechanicznie chłodnica wody zwykle wymaga wymiany. Tylko niekiedy możliwa jest jej regeneracja, gdyż proces ma bardzo ograniczone możliwości i jest możliwy tylko przy niektórych typach uszkodzeń.

Uszkodzenia mogą być jednak skutkiem także samej pracy układu. Dużą rolę odgrywa tu poprawna instalacja chłodnicy i odpowiednie doprowadzenie do niej płynu chłodzącego. Nadmierne ciśnienie spowoduje rozsadzenie kanalików chłodnicy i wyciek płynu, co w praktyce nieodwracalnie niszczy chłodnicę i również wymusza wymianę. W końcu, ważny jest odpowiedni dobór płynu chłodniczego, szczególnie pod kątem materiału, z którego wykonana jest chłodnica. Nieodpowiedni płyn w kontakcie z materiałem doprowadzi do uszkodzeń, których usunięcie także będzie trudne, jeśli nie niemożliwe.

Chłodnica wody do motocykla dostępna w Gmoto.pl

U nas znajdziesz chłodnice cieczy chłodzącej do wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości chłodnice wody, w pełni przygotowane do montażu w jednośladzie. Cechy i parametry danej chłodnicy są dostępne po kliknięciu na produkt.