Menu

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 23

Alarmy motocyklowe przygotowane specjalnie do działania w jednośladzie

Alarmy motocyklowe to popularne zabezpieczenia przeciwkradzieżowe przygotowane specjalnie do użycia przy jednośladach. Obok typowych funkcji, alarm do motocykla uwzględnia ruchy i drgania jednośladu oraz posiada zabezpieczenia chroniące go przed czynnikami zewnętrznymi. Alarmy motocyklowe można spotkać jako osobne elementy lub jako układy złożone z innym typem zabezpieczenia.

Dlaczego alarm motocyklowy wyróżnia się na tle podobnych układów?

Jako urządzenie głośno reagujące na niepożądany ruch, alarmy są popularnym zabezpieczeniem antykradzieżowym. Pod tym kątem alarmy motocyklowe nie różnią się od innych takich urządzeń. Ze względu na konstrukcję pojazdu, alarm motocyklowy ma jednak kilka specyficznych cech. Narażony na ruch dużo bardziej, niż samochód, alarm do motocykla reaguje w pełnym zakresie dopiero przy wyraźnym ruchu motocyklem. Elementy składające się na alarm motocyklowy są też odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami typowymi dla jazdy motocyklem, a także nie wpływają na komfort i bezpieczeństwo podróży. Kwestie te są ważne szczególnie w przypadku źródła dźwięku.

Alarm do motocykla także z dodatkowymi elementami mechanicznymi

Obok typowego urządzenia, alarmy motocyklowe można też spotkać jako złożone układy związane z innym typem zabezpieczenia. Przykładem jest tu alarm motocyklowy z łańcuchem, reagujący zarówno na ruch motocykla, jak i próbę uszkodzenia łańcucha. Taki alarm do motocykla łączy zalety zabezpieczeń elektronicznych i mechanicznych, przez co stanowi dobrą ochronę przed kradzieżą w bardziej niebezpiecznych okolicach.

Standardowe i rozwinięte alarmy motocyklowe w Gmoto.pl

U nas znajdziesz rozmaite alarmy do motocykli, od prostych urządzeń o podstawowych funkcjach alarmu, po rozbudowane układy złożone z urządzeń elektronicznych i zabezpieczeń mechanicznych. Cechy i parametry danego alarmu znajdziesz klikając na produkt.