Menu

Blokady przeciwkradzieżowe U-lock

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 60

Przeglądaj według producenta

Artykuły z bloga

Blokada U-lock prostą i skuteczną ochroną przed kradzieżą

Blokada przeciwkradzieżowa U-lock to jedno z najprostszych, a jednocześnie najskuteczniejszych urządzeń antykradzieżowych do motocykli. Blokada U-lock łączy prostą konstrukcję z wytrzymałością i uniwersalnością, dzięki czemu wykorzystuje ją wielu użytkowników motocykli i nie tylko. W wielu przypadkach, blokada motocyklowa U-lock wymaga jedynie pomysłu na jej transport na motocyklu.

Blokada przeciwkradzieżowa U-lock łączy dwa typy zabezpieczeń

Typowa blokada U-lock jest zbudowana na kształt litery „U”, której końce są umieszczane w, zamykającym kształt, zatrzasku. Taka konstrukcja pozwala nie tylko zablokować ruch koła motocykla, ale i połączyć go z elementem zewnętrznym, co uniemożliwi przeniesienie motocykla z blokadą. Skuteczność blokady U-lock opiera się przede wszystkim na wytrzymałych, odpornych na niszczenie czy cięcie materiałach. Co więcej, ze względu na jej kształt, blokada przeciwkradzieżowa U-lock będzie wymagała przecięcia w dwóch miejscach.

Blokady przeciwkradzieżowe U-lock rozszerzone o alarm

W bardziej rozwiniętych wersjach, blokada U-lock może być dodatkowo wyposażona w alarm. Poruszona blokada przeciwkradzieżowa U-lock, wskutek sygnału dźwiękowego nie tylko zniechęci złodzieja do dalszych działań, ale i przypomni samemu użytkownikowi motocykla o założonej blokadzie. W przeciwieństwie do blokady tarcz, zwykle dość sporą blokadę U-lock łatwo jest jednak dostrzec, przez co ryzyko uszkodzenia motocykla wskutek ruchu przy założonej blokadzie jest znikome.

Solidne blokady U-lock do dużych motocykli kłopotliwe w transporcie

Główną wadą blokady U-lock są jej gabaryty, a przez to problemy z jej transportem. Te największe będą z trudem mieścić się nawet w dużych kufrach czy sakwach, a niezabezpieczone wpływać na środek ciężkości pojazdu. Rozwiązaniem są tu specjalne uchwyty i elementy montażowe, które często należy dobrać do danego jednośladu. Same blokady przeciwkradzieżowe U-lock, a szczególnie ich zamknięcie warto regularnie sprawdzać pod kątem uszkodzeń i luzów, a uszkodzone wymienić na nowe.

Solidna blokada U-lock w wielu rozmiarach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz blokady przeciwkradzieżowe U-lock cenionych producentów zabezpieczeń przeciwkradzieżowych do motocykli. Oferujemy blokady typu u lock firm Abus, Kovix czy On Guard o różnych długościach, standardowe i z dodatkowymi zabezpieczeniami typu alarm. Cechy i parametry danej blokady U-lock dostępne są po kliknięciu na produkt.