Menu

Daszki do kasków motocyklowych

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 512

Daszek czerwony do kasku Awina enduro TN8686

25,47 zł

Daszek czerwony do kasku Awina enduro TN8686

            (1)

Daszek do kasku LS2 MX436 GLOSS WHITE

85,00 zł

Daszek do kasku LS2 MX436 GLOSS WHITE

            (1)

Daszki do kasków przydatne na drogach i torze crossowym

Daszek do kasku motocyklowego to element kasku, którego pierwotną funkcją jest ochrona wzroku kierowcy przed światłem słonecznym. Ze względu na położenie, daszki do kasków mogą jednak pełnić także inne funkcje, przydatne szczególnie w kaskach do agresywnej jazdy enduro i cross. W klasycznych jednośladach, daszek do kasku uniwersalny często łączy funkcję ochrony przed słońcem z urozmaiceniem wyglądu kasku.

Dlaczego daszek do kasku jest tak przydatny w motosporcie?

W typowej jeździe po drogach asfaltowych, daszek do kasku stanowi przede wszystkim ochronę przed światłem słonecznym. Odpowiednio umieszczony daszek do kasku motocyklowego przydaje się szczególnie podczas jazdy pod słońce, gdzie światło słoneczne może wyraźnie utrudnić obserwowanie sytuacji na drodze. Przy niektórych daszkach, jego obecność wpływa też na aerodynamikę oraz wentylację kasku. To, a także wpływ na wygląd kasku, to jednak nie jedyne funkcje, jakie mogą pełnić daszki do kasku. Doskonale wiedzą o tym miłośnicy jazdy terenowej enduro i cross.

W ich przypadku, specjalny daszek do kasku cross i enduro staje się częścią ochrony gogli przed brudem i uszkodzeniami. Przy wyjątkowym narażeniu na błoto czy kamienie wyrzucane przez innych uczestników jazdy na torze motocrossowym, niewielkie pochylenie głowy wystarczy, by daszek do kasku enduro cross przejął uderzenie czy brud, nie dopuszczając ich do powierzchni gogli. Z tych powodów, daszek do kasku cross i enduro to w zasadzie standardowe wyposażenie tego typu kasków, wyraźnie wyróżniające się spośród daszków do kasków motocyklowych.

Daszek do kasku wymaga odpowiedniego montażu

Przy doborze i montażu niezwykle ważne jest więc, by wybrać daszek idealnie pasujący do kasku i odpowiednio połączyć go z nim specjalnymi śrubami. Źle zamontowany daszek do kasku nie tylko nie spełni swojej roli, ale może wręcz utrudnić sprawne pokonywanie trasy lub przeszkód, narobić hałasu, a w końcu odpaść. Z tych samych przyczyn, uszkodzone daszki do kasków należy jak najszybciej wymienić.

Daszki do kasków do enduro, cross i typowych kasków na drogi w Gmoto.pl

U nas znajdziesz daszki do kasków motocyklowych renomowanych producentów kasków, w tym LS2 czy Bell. Oferujemy daszki do kasków dostosowane do instalacji w wielu popularnych kaskach enduro czy cross, jak również daszki do kasków uniwersalne i dopasowane do typowych kasków wykorzystywanych na drogach publicznych. Cechy i parametry daszku są dostępne po kliknięciu na produkt.