Menu

Pinlocki motocyklowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 89

Pinlock wizjera do kasku Caberg Stunt/Xtrace/Jackal

100,00 zł

Niedostępny

Pinlock wizjera do kasku Caberg Stunt/Xtrace/Jackal

            (1)

Artykuły z bloga

Sposób na parowanie wizjera w kasku

Pinlock to specjalna wkładka do kasku motocyklowego zapobiegająca parowaniu wewnętrznej części wizjera. Obecna od 2000 roku, wkładka skutecznie eliminuje problem zaparowanego wizjera. Użycie wkładki Pinlock ma jednak także swoje wady, z których krytykowaną m.in. pod kątem prawnym jest pogorszona widoczność podczas jazdy jednośladem w nocy.

Pinlock do kasku holenderskim pomysłem na zaparowaną szybę

Producenci kasków i wymiennych wizjerów od lat starają się nie dopuścić do parowania wewnętrznej części wizjera. Niestety, wiele z ich rozwiązań ma ograniczoną skuteczność, głównie ze względu na szereg innych cech wymaganych od tej części kasku motocyklowego. Ciekawy system antyparujący do kasku stworzyła jednak holenderska firma Pinlock, której nazwa stała się upowszechnioną nazwą elementu. Pinlock to specjalna wkładka nakładana na wewnętrzną stronę wizjera, tworząca osłonę zapobiegającą parowaniu. Skuteczne przeciwdziałanie zjawisku parowania jest efektem doboru materiału, z którego wytworzona jest wkładka, wybranego specjalnie do tej funkcji.

Wysoką skuteczność w działaniu wkładki Pinlock nieco pogarsza kilka wad pojawienia się dodatkowego elementu na wizjerze. Pinlock wymaga dostosowania do konkretnego wizjera oraz umieszczenia na nim tzw. pinów, gdyż to na nich zatrzaskiwana jest wkładka. Choć jest to dobra alternatywa dla naklejania wkładki bezpośrednio na wizjer, nie wszystkie wizjery od początku mają miejsca do umieszczenia tam pinów. Problemem może być także zabrudzenie między wizjerem i wkładką, które wymaga nie tylko przetarcia wizjera, ale w praktyce demontażu Pinlocka. Najbardziej zastanawiającym problemem jest jednak efekt „podwójnej szyby”, „dublujący” źródła padającego na wizjer światła. Jest to widoczne szczególnie podczas jazdy jednośladem w nocy lub przy niedokładnej instalacji Pinlocka. Ta wada jest źródłem uwag m.in. natury prawnej, przy czym polskie prawo dotyczące motocykli nie zakazuje stosowania Pinlocków w wizjerach kasków.

Skuteczny pinlock znajdziesz w sklepie Gmoto.pl

W naszej ofercie dostępny jest system antyparujący typu Pinlock przygotowany do wielu modeli kasków. Oferujemy wkładki czołowych producentów kasków i wizjerów, LAZER oraz HJC, zarówno przeźroczyste, jak i z właściwościami przeciwsłonecznymi. Cechy wkładek oraz modele kasków, do których pasuje dana wkładka, dostępne są po kliknięciu na dany produkt.