Menu

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 68

Blenda przeźroczysta do kasku LS2 OF599 Spitfire

29,00 zł

Niedostępny

Blenda przeźroczysta do kasku LS2 OF599 Spitfire

            (1)

Okulary przeciwsłoneczne w Twoim kasku

Blenda przeciwsłoneczna to element kasku motocyklowego przygotowany specjalnie do przeciwdziałania promieniom słońca. Jeszcze niedawno zarezerwowana dla najdroższych modeli, dziś wewnętrzne blendy do kasku stają się standardem u wielu producentów. Choć rozwiązanie jest w większości chwalone, ma jednak także i wady, które nieco pogarszają właściwości samych kasków.

Mechanizm blendy do kasku sposobem na światło słoneczne

W przypadku wewnętrznej blendy, jest to szybka zainstalowana po wewnętrznej stronie skorupy kasku motocyklowego. W przeciwieństwie do głównej szyby w kasku, celem blendy nie jest jednak ochrona kierowcy, ale funkcje przeciwsłoneczne. Z tego powodu jest ona mniejsza, a jej materiały i powłoki zostały przygotowane specjalnie pod to zadanie. Choć te właściwości same w sobie nie stawiają blendy ponad dobre okulary przeciwsłoneczne, zalety blendy pojawiają się, gdy te właściwości nagle stają się problemem.

Wjeżdżając np. do tunelu, w przypadku blendy wystarczy ruch ręką, by blenda schowała się pod pokrywą kasku. W przypadku okularów nie jest to możliwe, zmuszając oczy kierowcy jednośladu do dużo dłuższego przystosowania się do nowego miejsca i wyraźnie pogarszając widoczność. Cecha ta sprawia, że obecnie blendy są już standardowym elementem wielu kasków, mimo, iż ich obecność ma też wadę. Patrząc na przestrzeń, jaką zajmuje blenda przeciwsłoneczna kask traci część miejsca zwykle przeznaczoną na warstwę ochronną. To nieco pogarsza jego właściwości ochronne niezbędne w trakcie wypadku, funkcję podstawową w przypadku kasku motocyklowego.

Dobra blenda do kasku w naszym sklepie Gmoto.pl

W naszej ofercie dostępne są blendy przeciwsłoneczne do modeli kasków renomowanej marki LAZER. Oferujemy blendy przyciemnione standardowo i o różnym zabarwieniu. Modele kasków, do których pasują dane blendy, obecne są w nazwie produktu oraz w informacjach dostępnych po kliknięciu na konkretny produkt.