Menu

Motocyklowe czujniki prędkości

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 103

Czujnik prędkości ATV QUAD 150 200 250

33,00 zł

Czujnik prędkości ATV QUAD 150 200 250

            (8)

Czujnik licznika ATV 150 200 250

29,00 zł

Niedostępny

Czujnik licznika ATV 150 200 250

            (4)

Motocyklowe czujniki prędkości do Najpopularniejszych motocykli

Czujniki prędkości do motocykla niezbędne nie tylko dla kierowcy

Motocyklowy czujnik prędkości to element zbierający parametry, na bazie których określa się prędkość pojazdu. Choć często nie należy do skomplikowanych, ze względu na funkcję czujnik prędkości stanowi ważny element wielu układów motocykla. W ostatnich latach czujnik prędkości zyskuje na znaczeniu głównie jako źródło informacji dla części stosujących układy elektroniczne.

Motocyklowe czujniki prędkości jedną z podstaw badania jazdy jednośladem

W trakcie jazdy, pomiar prędkości w motocyklach odbywa się najczęściej za pomocą czujników prędkości wykorzystujących typowe zjawiska fizyczne. Popularne są tu szczególnie czujniki Halla czy elektromagnetycznie, które wykorzystują odpowiednio efekt Halla i indukcji. Z pomocą takich czujników i magnesów łatwo określić prędkość kątową obracających się części motocykla, w szczególności kół.

Czujnik prędkości dziś niezbędny nie tylko dla prędkościomierza

W przeszłości, motocyklowy czujnik prędkości służył głównie jako źródło wiedzy dla motocyklisty. Prosty czujnik prędkości często był tu elementem łatwo ulegającym awarii lub co najmniej nieprecyzyjnie badającym prędkość jednośladu. Sytuacja zmieniła się, gdy kolejne kategorie części motocyklowych zaczęły stosować urządzenia elektroniczne. Znaczenie czujnika prędkości wyraźnie wzrosło, gdyż wiele części wykorzystywanych podczas jazdy zaczęło wymagać precyzyjnego pomiaru prędkości obrotowej kół motocykla.

Motocyklowe czujniki prędkości warto regularnie kontrolować

Ze względu na znaczenie dla układów elektronicznych, uszkodzony motocyklowy czujnik prędkości może dziś przynieść szereg poważnych problemów. Tylko jednym z nich są konsekwencje prawne związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości, Znaczne poważniejszym może okazać się wpływ niesprawnego czujnika na pracę silnika i części motocykla związanych z bezpieczeństwem jazdy. Nawet w przypadku prostej instalacji, objawów nieprawidłowej pracy czujnika podczas jazdy, na czele z ukazywaniem wartości 0 km/h lub falowaniem wskazówki, nie należy bagatelizować, a uszkodzony czujnik prędkości jak najszybciej wymienić.

Nowoczesne i klasyczne motocyklowe czujniki prędkości w Gmoto.pl

W Gmoto.pl oferujemy czujniki prędkości różnego typu, na czele z przeznaczonymi do pracy w miernikach badających prędkość kół jednośladu. Cechy i parametry danego czujnika są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.