Menu

Sygnały dźwiękowe do motocykli

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Sygnały dźwiękowe do motocykli do Najpopularniejszych motocykli

Sygnał dźwiękowy motocyklowy dla ostrzegania przed zagrożeniem

Sygnały dźwiękowe do motocykli to urządzenia do ostrzegania innych uczestników ruchu za pomocą dźwięku. Sygnał dźwiękowy motocyklowy pozwala poinformować innego uczestnika ruchu o obecności motocykla. Uszkodzony sygnał do motocykla grozi niebezpieczeństwa na drodze, ale też konsekwencjami prawnymi.

Sygnał dźwiękowy do motocykla określony przez prawo

Obok sygnałów świetlnych, sygnał dźwiękowy klakson to podstawowy sposób informowania innych uczestników ruchu o niebezpieczeństwie. Zwykle głośny klakson do motocykla pozwala ostrzec uczestnika o obecności niezauważonego jednośladu. Sygnał dźwiękowy do motocykla jest określony przez prawo. Klakson motocyklowy musi być głośny, ale nie może przekroczyć ustalonych wartości. Ważne też, by sygnał dźwiękowy motocyklowy nie zmieniał tonu i miał szerokie widmo akustyczne, co pozwala określić, czy motocykl się zbliża, czy oddala.

Nietypowy sygnał do motocykla i stosowane napięcie

Na rynku można spotkać niestandardowe sygnały dźwiękowe urozmaicające wygląd jednośladu. Szczególnie tu warto pamiętać o jego wymaganych cechach. Ważny jest też dobór sygnału do napięcia układu elektrycznego jednośladu. Błąd w doborze lub uszkodzony sygnał dźwiękowy motocyklowy nie spełni swojej funkcji i przyniesie problemy podczas kontroli czy przeglądu.

Standardowe i nietypowe sygnały dźwiękowe do motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz sygnał dźwiękowy do motocykla z układem elektrycznym 6V i 12V. Oferujemy sygnały dźwiękowe do motocykli standardowe i urozmaicające wygląd. Cechy i parametry sygnału są dostępne po kliknięcie na produkt.