check Darmowa wysyłka od 249,00 zł
check Zwroty do 14 dni
check Kup teraz! Zapłać za 30 dni
check Strefa hurtowa - B2B

Osłony silnika motocyklowego - płyty

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 1416
Osłona pod silnik Benelli TRK 502 502X czarna - 459402
Spoiler silnika pług Puig czarny - 5682J

1 151,18 zł

dostawa 0 zł

Spoiler silnika pług Puig czarny - 5682J

Spoiler silnika pług Puig czarny - 7690J

1 784,21 zł

dostawa 0 zł

Spoiler silnika pług Puig czarny - 7690J

Osłona płyta pod ramę AVS Racing E-Bike Cube - SC003
Osłona płyta silnika Polisport czarny - 8468900004

Przeglądaj według producenta

Artykuły z bloga

Motocyklowe osłony silnika – płyty chroniące najcięższych warunkach

Osłony silnika do motocykli to elementy przygotowane do ochrony dolnej części napędu motocykla przed uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniem. Przeznaczone głównie do motocykli turystycznych i terenowych, osłony silnika motocykla w formie płyty chronią elementy motoru przed uderzeniem kamieni czy gałęzi i zmniejszają ryzyko zaburzenia pracy silnika wskutek pojawienia się warstwy brudu czy błota. Osłona silnika motocyklowego wymaga doboru do danego pojazdu, między innymi ze względu na potrzebę odpowiedniego odprowadzenia ciepła.

Osłona silnika motocyklowego dla zabezpieczenia jednośladu w terenie

Szczególnie podczas jazdy w głębokim terenie, dolna część układu napędowego motocykla jest narażona na rozmaite uszkodzenia. Kamienie, gałęzie, wybój, a nawet duża ilość brudu czy błota może uszkodzić ważne elementy silnika, wymusić kosztowną naprawę, a przede wszystkim nie pozwolić na dalszą jazdę. Z tego względu, użytkownicy motocykli często decydują się na dodatkowe zabezpieczenie tej części motocykla przy wykorzystaniu specjalnej płyty osłony silnika.

Lekka, solidna osłona silnika motocykla to bariera dla większości zagrożeń

Solidna, odpowiednio zamontowana płyta osłona silnika motocykla przejmuje na siebie zarówno uderzenia kamieni, gałęzi czy przeszkody terenowej, jak i rozmaity brud pojawiający się na silniku podczas jazdy. Typowa osłona do silnika jest wykonana z mocnego, a przy tym lekkiego metalu, na przykład aluminium. Nawet w przypadku niewielkich płyt, każda osłona silnika motocyklowego musi być ściśle dopasowana do danego jednośladu i dokładnie zamontowana.

Nieodpowiednia osłona silnika zagrożeniem nie mniejszym, niż jej brak

Odpowiednia konstrukcja i montaż osłony silnika są niezbędne, gdyż płyta musi uwzględniać szereg czynników pracy silnika, w tym chłodzenie. Niedopasowana osłona na silnik grozi przegrzaniem jednostki napędowej i skutkami nawet groźniejszymi, niż jej brak. Podobne efekty da niedokładny montaż płyty osłony silnika. Generowane drgania wpłyną na pracę i samą konstrukcję jednostki napędowej, szczególnie na poziomie łączeń elementów silnika. Z tych samych przyczyn, osłona silnika wymaga regularnej kontroli, a w razie uszkodzenia, wymiany.

Lekkie i wytrzymałe osłony silnika motocykla w Gmoto.pl

U nas znajdziesz osłony płytowe silnika do wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości, profesjonalne osłony silnika cenionych producentów akcesoriów do motocykli. Cechy i parametry płyty są dostępne po kliknięciu na produkt.