check Darmowa wysyłka od 249,00 zł
check Zwroty do 14 dni
check Kup teraz! Zapłać za 30 dni
check Strefa hurtowa - B2B

Pokrowce i uchwyty na telefon i GPS

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 1226
 - BT148

74,99 zł

- BT148

stars    (12)
Przewód micro USB zwijany 1m - 170674

Przeglądaj według producenta

Artykuły z bloga

Pokrowiec i uchwyt motocyklowy na telefon i GPS pozwala bezpiecznie korzystać z urządzenia podczas jazdy

Pokrowiec i uchwyt na telefon na motor to akcesoria GSM na motocykl, które umożliwiają instalację telefonu, smartfona, nawigacji i innych urządzeń mobilnych w dobrze widocznym miejscu na motocyklu. Pokrowiec i uchwyt motocyklowy pozwala korzystać z funkcji urządzenia w trakcie jazdy bez odrywania uwagi od kontroli motocykla. Uszkodzony lub źle zamontowany pokrowiec czy uchwyt do motocykla grozi przede wszystkim uszkodzeniem lub utratą urządzenia.

Pokrowiec i uchwyt motocyklowy umożliwia korzystanie z wielu przydatnych funkcji

Nowoczesne telefony, smartfony czy tablety i stosowane w nich programy mogą bardzo ułatwić i uprzyjemnić podróż. O ile zamkniętym pojeździe, ich użycie jest stosunkowo proste, problem zaczyna się w przypadku motocykla. Potrzebna jest tu nie tylko stabilna pozycja urządzenia w trakcie jazdy, ale i zabezpieczenie go przed czynnikami atmosferycznymi, brudem czy wiatrem, a przez to uszkodzeniami czy choćby zarysowaniami.

W efekcie, niezbędne są tu akcesoria motocyklowe, zarówno solidny uchwyt motocyklowy, jak i szczelne etui na telefon do motocykla. Odporne na ścieranie akcesoria pozwalają obserwować ekran urządzenia bez ryzyka uszkodzenia.

Uchwyt na telefon do motoru pozwala utrzymać wzrok na drodze

Istnieje kilka sposobów na umieszczenie telefonu czy nawigacji w polu widzenia kierowcy motocykla. Jednym z nich jest torba na bak z przeźroczystą kieszenią. Taka torba na bak często łączy funkcję uchwytu i niewielkiego bagażnika. Problemem jest jednak miejsce, gdzie montujemy telefon.

Uchwyt na telefon do motoru jest umieszczany blisko innych elementów kontroli jednośladu. A te są z zasady montowane tak, by kierowca mógł wciąż obserwować sytuację na drodze. Uchwyt na telefon na motocykl jest przez to po prostu bezpieczniejszy od torby. Odpowiednio zamontowany na kierownicy uchwyt do telefonu na motocykl eliminuje ryzyko, jakie przynosi typowe używanie telefonu przez kierowcę nawet w samochodzie.

Uchwyt do telefonu na motocykl nie zaburzy wyglądu motocykla

Uchwyt na telefon do motoru jest też rozwiązaniem w przypadku, gdy chcemy pozostawić zbiornik paliwa w swojej pierwotnej formie. Wielu posiadaczy motocykli po prostu nie chce zaburzać wyglądu tej części maszyny. Uchwyt na telefon na motocykl jest dużo lepszym rozwiązaniem, ponieważ jest on umieszczany w miejscu typowym dla urządzeń do kontroli jednośladu.

W ten sposób uchwyt telefonu na motocykl o wiele mniej wpłynie na jego stylistykę. Odpowiednio dobrany uchwyt do motocykla idealnie skomponuje się pozostałymi urządzeniami do kontroli pracy jednośladu.

Czym należy się kierować wybierając dobry uchwyt na telefon na motocykl?

Uchwyt do telefonu na motocykl może przybrać bardzo różne formy. Może to być prosty, uniwersalny uchwyt na telefon na motor przygotowany do umieszczenia w nim różnych modeli telefonów, jak i bardziej skomplikowany motocyklowy uchwyt na telefon przygotowany pod model telefonu o konkretnych wymiarach i pasujący do ograniczonej grupy motocykli. Już tutaj warto się zastanowić, co ma nam dać dany uchwyt do telefonu motocyklowy i gdzie zamierzamy go używać.

Uchwyt na telefon na motor nie zawsze będzie pasował do danego urządzenia

Gdy bierzemy uchwyt na telefon do motoru idealnie dopasowany pod konkretne modele, problem rozmiaru możemy pominąć. W innym przypadku, sprawa się komplikuje. Uniwersalny uchwyt do nawigacji motocyklowej czy na telefon niby pasuje do różnego rodzaju urządzeń, ale często jest on przygotowany pod model telefonu o konkretnej konstrukcji.

Wybierając uchwyt telefonu na motocykl trzeba więc uwzględnić grubość telefonu, szerokość ramki, kształt ekranu czy umiejscowienie poszczególnych przycisków. Niekiedy problemem są już same proporcje telefonu. Choć jego przekątna będzie ta sama, co w ofercie, to uchwyt na telefon na motocykl nie utrzyma go ze względu na większą szerokość czy długość, niż przewidziane przez producenta.

Motocyklowy uchwyt na telefon zapewnia stabilność i chroni przed drganiami

Motocyklowy uchwyt na telefon musi stabilnie trzymać urządzenie nawet przy agresywnej jeździe czy w terenie. Najczęściej jest to więc zacisk ze śrubą i elementem samodzielnie ograniczającym ruch telefonu. Uchwyt na telefon do motocykla sportowego ma też zwykle warstwę antypoślizgową i tłumiącą drgania przenoszone przez mocowanie.

To ostatnie jest konieczne ze względu na rozmaite drgania ramy i kierownicy. Bez warstwy tłumiącej je, uchwyt do telefonu motocyklowy szybko doprowadziłby do uszkodzenia zamocowanego urządzenia, a co najmniej wpłynął na wygląd telefonu.

Ważne jest też, gdzie i jak mocujemy uchwyt telefonu na motocykl

Stabilność i drgania zależą też od tego, jak montujemy uchwyt na telefon do skutera czy motocykla. Uchwyt na telefon motocyklowy można zamontować z pomocą zacisku lub bezpośrednio śruby. Uchwyt na telefon do motocykla sportowego może być też zamontowany z pomocą rzepa.

Uchwyt motocyklowy do nawigacji czy na telefon trzeba dobrać tak, by stabilnie trzymał telefon, a jednocześnie jak najmniej przeszkadzał w obsłudze i odczytywaniu standardowych elementów kierownicy motocykla. Warto o tym pamiętać, gdyż szczególnie w przypadku motocykla wystarczy chwila nieuwagi, by utracić panowanie nad pojazdem.

Pokrowce i etui na telefon do motocykla sporo komplikują

Sam uchwyt motocyklowy na telefon to jednak nie wszystko. Stabilnie zamocowane urządzenie musi być też chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Oczywiście, nie zawsze będzie to konieczne. W przypadku deszczu, telefon można po prostu schować. Jeśli jednak chcemy go używać także przy gorszej pogodzie, trzeba wyposażyć się w dobre etui na telefon do motocykla.

Najłatwiej, gdy już sam uchwyt motocyklowy na telefon jest oferowany razem z etui. Gdy tak nie jest, wybierając uchwyt na telefon do skutera czy motocykla trzeba wziąć pod uwagę gabaryty telefonu umieszczonego w etui, by to spełniło funkcję ochronną.

Etui na telefon do motocykla ściśle zależne od rozmiaru urządzenia

O ile uchwyt na telefon motocyklowy może dać dość spore pole do dopasowania telefonu, to już szczelne, wodoodporne etui na telefon do motocykla wyraźnie ogranicza tą przestrzeń. Jest to ważne szczególnie, gdy chcemy korzystać z urządzenia umieszczonego w etui.

Tylko wykonane z najwyższej jakości materiałów etui dobrane do urządzenia pozwoli podłączyć rozmaite kable bez obawy o pojawienie się brudu i wilgoci wewnątrz. Regulacja jest tu możliwa przede wszystkim na poziomie grubości. Odpowiednie podkładki ograniczą tu ruch urządzenia wewnątrz etui i inne umieszczane w nim rzeczy, na przykład karty płatnicze.

Etui i uchwyt na telefon motocyklowy w wielu odmianach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz etui i uchwyt na telefon do skutera i motocykla w wielu rozmaitych odmianach i atrakcyjnych cenach. Oferujemy uniwersalny i dedykowany uchwyt motocyklowy do nawigacji, na telefon i inne urządzenia, osobny i z dołączonym etui z wysokiej jakości materiałów, a także pokrowce i akcesoria. Cechy i parametry uchwytu i etui znajdziesz klikając na produkt.