Menu

Amortyzator skrętu do motocykla

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 512

Śruby LSL

5,42 zł

Śruby LSL

Artykuły z bloga

Amortyzator skrętu do motocykla to element dodatkowy związany zarówno z zawieszeniem, jak i układem kierowniczym motocykla. Za jego pomocą można zniwelować specyficzne drgania kierownicy powstające podczas gwałtownego przyśpieszania, które w ekstremalnych przypadkach mogą doprowadzić nawet do wyrzucenia motocyklisty z maszyny.

Amortyzator skrętu do motocykla - dlaczego jest potrzebny?

Podczas gwałtownego przyśpieszenie, masa motocykla zostaje przeniesiona głównie na tylne koło. Koło przednie traci wówczas dużą część styczności z nawierzchnią, a to powoduje, że kierownica może wpaść w niekontrolowane wahania. W momencie odzyskania pełnej styczności, kierownica może przez to być ułożona nieadekwatnie do kierunku jazdy motocykla, a przez to spowodować wywrócenie się motocykla, wraz z wyrzuceniem motocyklisty z maszyny.

Aby takiemu zjawisku przeciwdziałać, szczególnie fani tak zwanej jazdy na tylnym kole stosują specjalne amortyzatory skrętu. Montowane na kierownicy, amortyzatory przeciwdziałają niekontrolowanym jej wahaniom i przez to zmniejszają ryzyko jej nieodpowiedniego ustawienia w momencie odzyskania styczności z nawierzchnią.

Przy wyborze amortyzatora należy zwrócić uwagę na jego siłę i możliwość jej regulacji. Ta zależna jest między innymi od typu amortyzatora, różna w przypadku olejowego i gazowo-olejowego. Kluczową kwestią jest natomiast montaż amortyzatora, i to tutaj należy zwrócić szczególną uwagę, dobierając zestaw montażowy odpowiedni dla danego motocykla.

W naszej ofercie dostępne są amortyzatory skrętu przygotowane do pracy w wielu modelach motocykli. Oferujemy szeroką gamę amortyzatorów o różnych parametrach i urozmaiconej kolorystyce, a także wysokiej jakości zestawy montażowe. Cechy i parametry danego elementu oraz lista modeli, do których pasują są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.