Menu

Uchwyty dla pasażera na bak

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 64

Uchwyt pasażera na bak dla pewności pozycji pasażera na ścigaczu

Uchwyty dla pasażera na bak to specjalne elementy, dzięki którym pasażer motocykla może ustabilizować swoją pozycję na jednośladzie. Montowany przy wlewie paliwa motocykla sportowego uchwyt pasażera na bak daje drugiemu użytkownikowi motocykla punkt zaczepienia przy przyjęciu pozycji typowej dla jazdy takim jednośladem.

Uchwyt pasażera na bak sprytną alternatywą dla standardowych rozwiązań

Szczególnie w przypadku jednośladów sportowych, jazda jako pasażer jest nie tylko niewygodna, ale i bardzo niestabilna. Wpływ na to ma podwyższenie siedzenia i jego mała powierzchnia, a także uchwyty dla pasażera nie dające odpowiedniej stabilności przy pozycji pochylonej. Chcąc zachować taką pozycję podczas jazdy, sprytnym rozwiązaniem jest uchwyt dla pasażera motocykla montowany na zbiorniku paliwa, ze względu na kształt określany najczęściej jako A-sider.

Uchwyt motocyklowy dla pasażera pozwala pracować razem z kierowcą

Odpowiednio ukształtowany uchwyt pasażera na bak pozwala drugiemu użytkownikowi na złapanie elementu przed nim, a więc na wyraźne zwiększenie stabilności pozycji. Co więcej, wykorzystując taki uchwyt motocyklowy dla pasażera razem z podnóżkami, pasażer może też łatwo zmieniać pozycję względem osi motocykla podczas pokonywania zakrętów. Należy jednak pamiętać, że nawet uchwyt pasażera na bak nie zwalnia motocyklisty z zastosowania podstawowych zasad jazdy jednośladem jako pasażer, w tym współpracy z kierowcą.

Uchwyt dla pasażera motocykla pewny tylko przy odpowiednim zamocowaniu

Typowy uchwyt dla pasażera mocowany na bak jest montowany przy wlewie za pomocą zestawu śrub. Tylko odpowiedni montaż i dobór uchwytu do motocykla zapewni mu stabilność, a przez to pewność chwytu pasażera wykorzystującego uchwyt. Wszelkie luzy należy tu zawczasu eliminować, a w razie uszkodzenia, A-sider niezwłocznie wymienić.

Lekkie uchwyty dla pasażera do wielu motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz uchwyty na bak przygotowane do wielu modeli motocykli. Oferujemy uchwyty na bak typu A-sider i inne, czarne i urozmaicone kolorystycznie. Cechy i parametry danego uchwytu są dostępne po kliknięciu na produkt.