check Darmowa wysyłka od 249,00 zł
check Zwroty do 14 dni
check Kup teraz! Zapłać za 30 dni
check Strefa hurtowa - B2B

Plandeki i pokrowce na motocykl

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 281
Pokrowiec na motocykl Oxford Aquatex - CV204
Pokrowiec na motocykl Gmoto.pl rozmiar
Pokrowiec na siedzenie do skuterów
Pokrowiec na motocykl MZA - 104758
Pokrowiec Oxford Aquatex ATV QUAD - CV209
Pokrowiec termoaktywny

63,37 zł

Pokrowiec termoaktywny

stars    (3)
Pokrowiec na motocykl JMP

105,82 zł

Pokrowiec na motocykl JMP

stars    (8)
Pokrowiec na motocykl JMP Premium
Pokrowiec na motocykl Biketec Aquatec - BT3176
Pasek do pokrowców JMP

11,86 zł

Pasek do pokrowców JMP

stars    (1)
Pokrowiec na motocykl skuter WM - 191094
Pokrowiec na motocykl Oxford Stormex New z podszewką czarny - CV332
Pokrowiec na siedzenie do maxi skuterów
Pokrowiec na motocykl Oxford Rainex wodoodporny czarny/srebrny - CV503
Pokrowiec rowerowy XL - 251069
Pokrowiec na motocykl Oxford Aquatex Camo M - OF907
Pokrowiec na motocykl Ultragard Can Am czarny - 4-375
Pokrowiec na skuter niebieski - 228617
Pokrowiec na motocykl Ultragard Honda GL 1500 czarny - 4-365

Przeglądaj według producenta

Artykuły z bloga

Plandeka i pokrowiec na motocykl dla ochrony twojego motocykla podczas postoju

Nawet najbardziej zagorzały motocyklista, od czasu do czasu będzie zmuszony odstawić swój jednoślad do garażu. Najbardziej typowym przykładem jest długa, sroga zima, ale powodów może być tu znacznie więcej. Motocykl przez ten czas może być narażony na kurz i czynniki zewnętrzne, a te mogą zabrudzić wiele elementów maszyny i utrudnić jej ponowne wykorzystywanie. Aby zapobiec tym problemom, praktycznym akcesorium do motocykli jest odpowiedni pokrowiec na motor.

W czym pomoże pokrowiec na motor podczas dłuższego postoju

Nawet szczelne, zamknięte pomieszczenie nie chroni jednośladu przed zabrudzeniem. Jednym z głównych czynników jest tu kurz i inne drobne ciała stałe w powietrzu. Te cząstki mogą wejść między elementy ruchome motocykla i do różnych przewodów, a po uruchomieniu jednośladu zabrudzić i przyśpieszyć uszkodzenie poszczególnych układów. Przede wszystkim temu ma zapobiec pokrowiec motocyklowy. Szczelne i dopasowane do jednośladu pokrowiec czy plandeka na motor zdecydowanie zmniejszą ilość kurzu osiadającego na motocyklu i przez to ryzyko ich uszkodzenia.

Pokrowce na motocykl to skuteczna ochrona przed wilgocią

Szczególnie, gdy zostawiamy motocykl na zewnątrz, niezwykle ważna staje się odpowiednia ochrona maszyny przed wilgocią. Deszcz i śnieg narażają na uszkodzenie nie tylko elementy skórzane czy elektryczne, ale też metalowe, szczególnie te słabiej chronione przed rdzą. Pokrowce na motocykl zapobiegną takim uszkodzeniom i pozwolą długo cieszyć się tak z wyglądu, jak i pracy elementów jednośladu.

Specjalne pokrowce na motocykle do ochrony zimą

Pokrowiec na motor w zimie kojarzy się głównie z dodatkową ochroną motocykla w garażu. Nie wszyscy jednak mają dostęp do takiego miejsca. Pokrowce na mmotocykl mogą rozwiązać i ten problem. Specjalna, wyjątkowo wytrzymała plandeka na motor zabezpieczy motocykl przed bardzo niskimi temperaturami, wilgocią, a także promieniami UV. Takie pokrowce motocyklowe zewnętrzne warto wybrać także, gdy jednoślad ma przez kilka dni stać narażony na niskie temperatury i wilgoć.

Warto wykorzystać pokrowiec na motocykl także przy codziennym użytkowaniu jednośladu

To, co daje dobry pokrowiec na motocykl przyda się nie tylko przy dłuższym postoju maszyny. W niejednym przypadku, codzienne odstawianie motocykla do garażu nie jest niemożliwe, ale zmusza do wielu innych, zajmujących czas, działań. O wiele lepsze byłoby zostawianie zabezpieczonego motocykla przed domem czy blokiem. Właśnie tu pomoże dobry pokrowiec na skuter czy motocykl. Razem z odpowiednim zabezpieczeniem przeciwkradzieżowym, pokrowiec motocyklowy zapewni ochronę przed deszczem czy wiatrem na typowym, miejskim parkingu.

Co powinno cechować dobry pokrowiec motocyklowy?

Z racji oczekiwanych funkcji, pokrowce na motocykl muszą być przede wszystkim szczelne i odporne na wilgoć. Tylko takie pokrowce na motocykle skutecznie ochronią jednoślad przed deszczem i kurzem. Z tego samego powodu, pokrowiec na motocykl musi być też odporny na rozdarcia i przetarcia. Korzystanie z pokrowca naraża go na ocieranie choćby o podłogę, a bez tej ochrony pokrowiec na skuter czy motocykl szybko straci swoje właściwości.

Pokrowiec motocyklowy chroni przed temperaturą nie tylko od zewnątrz

Przy użyciu na co dzień, pokrowiec czy plandeka na motor będzie często zakładana zaraz po zaparkowaniu motocykla. Tak używane pokrowce na motocykle muszą być więc odporne nie tylko na niskie temperatury otoczenia, ale i wysokie, pochodzące wprost z motocykla. Pokrowce na skutery i motocykle są więc często wyposażone w wewnętrzne podszewki. Dzięki nim, pokrowiec czy plandeka na skuter i motocykl nie ulegnie uszkodzeniu nawet po dłuższym kontakcie z mocno nagrzanym elementem wydechu czy napędu.

Pokrowiec na motocykl musi być dopasowany do pojazdu i jego zabezpieczeń

Wracając do szczelności, pokrowiec na skuter czy motocykl musi odpowiednio dopinać się przy kołach maszyny. Z tego względu warto wybrać pokrowiec motocyklowy dopasowany do danego jednośladu. Nawet uniwersalne pokrowce na skutery i motocykle są oferowane w różnych rozmiarach. W praktyce, oferta jest jeszcze szersza, a na rynku dostępne są pokrowce na motocykle turystyczne, ścigacze, choppery, enduro i cross. Przed zakupem warto więc sprawdzić, który pokrowiec na motocykl najlepiej pasuje do maszyny pod kątem kształtu i rozmiaru.

Pokrowce na motocykle biorą pod uwagę kufer i zabezpieczenia

Plandeka na motor nie jest problemem nawet, gdy swój jednoślad wyposażymy w dodatkowe kufry. Rozwiązaniem jest tu pokrowiec na motocykl z kufrem. Taka plandeka na skuter czy motor ma specjalny kształt uwzględniający tylny bagażnik, przez co szczelnie zabezpieczy motocykl bez potrzeby zdejmowania kufra. Wybierając pokrowiec na motor trzeba też uwzględnić zabezpieczenia przeciwkradzieżowe, jakie zamierzamy stosować. Pokrowce motocyklowe często mają specjalne miejsca, w których łatwo umieścić u-lock czy [cat:1137]pętlę. Taki pokrowiec motocyklowy warto wybrać szczególnie, jeśli zamierzamy często zostawiać jednoślad w miejscu publicznym.

Pokrowce na motocykle i skutery, a co z quadami i ATV?

To, co daje pokrowiec i plandeka na skuter czy motocykl, przyda się także w przypadku lekkich pojazdów czterokołowych. I tu warto postawić na ochronę przed kurzem, wilgocią i niskimi temperaturami, uwzględnić dopasowanie do pojazdu i zabezpieczenie przed kradzieżą. Tak, jak pokrowiec na motocykl z kufrem, plandekę na quada można kupić w wielu kształtach i rozmiarach.

Pokrowce na skutery, motocykle i pojazdy quad ATV w Gmoto.pl

U nas znajdziesz wytrzymałe pokrowce na skutery, motocykle i pojazdy czterokołowe w wielu odmianach i rozmiarach. Oferujemy pokrowce motocyklowe na ścigacze, choppery i motocykle terenowe, dostępne także jako pokrowiec na motocykl z kufrem. Informacje na temat danego pokrowca czy plandeki znajdziesz klikając na produkt.