Menu

Bezpieczniki płytkowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 221

Bezpiecznik płytkowy mini z diodą LED 10A

2,50 zł

Bezpiecznik płytkowy mini z diodą LED 10A

            (1)

Bezpiecznik płytkowy samochodowy 15A

1,27 zł

Bezpiecznik płytkowy samochodowy 15A

            (3)

Bezpiecznik płytkowy ATO 7.5A 5szt.

17,32 zł

Bezpiecznik płytkowy ATO 7.5A 5szt.

            (1)

Bezpieczniki płytkowe do Najpopularniejszych motocykli

Bezpieczniki płytkowe to popularne bezpieczniki stosowane w układach elektrycznych wielu pojazdów. W porównaniu do bezpieczników szklanych, zaletą bezpieczników płytkowych są kształt i małe wymiary, łatwość wymiany ora dostępność, co znalazło zastosowanie w wielu motocyklach.

Obecność coraz większej ilości układów elektronicznych w motocyklach sprawiła, że niezbędne stało się również zastosowanie większej ilości bezpieczników. To z kolei wymusiło obecność większej ilości przestrzeni, gdzie takowe bezpieczniki będą instalowane. Między innymi ten problem sprawił, że popularność zyskały bezpieczniki płytkowe. Zasada ich działania jest podobna do typowych bezpieczników szklanych. W tym przypadku, dwa metalowe, umieszczone równolegle końce łączy pojedynczy drucik zatopiony w płytce z tworzywa sztucznego. Pod wpływem zbyt wysokiego prądu drucik zostaje wypalony, a połączenie stale przerwane wskutek stopienia się także tworzywa.

Dzięki mniejszym wymiarom i specyficznej konstrukcji, szereg bezpieczników płytkowych umieszczony w obudowie wymaga dużo mniej miejsca, niż taka sama ilość bezpieczników szklanych. Dodatkową zaletą bezpieczników płytkowych jest ich kolorystyka, zależna od granicznego prądu możliwego do przepłynięcia przez bezpiecznik. To wyraźnie ułatwia dobór odpowiedniego bezpiecznika do danego obwodu.

W naszej ofercie dostępna jest szeroka gama bezpieczników płytkowych. Oferujemy bezpieczniki o różnych parametrach, zarówno standardowe, jak i typu mini i maxi. Cechy i parametry danego bezpiecznika są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.