Menu

Klocki hamulcowe przód

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Klocki hamulcowe przód do Najpopularniejszych motocykli

Artykuły z bloga

Klocki hamulcowe przednie fundamentem hamowania

Przednie klocki hamulcowe to klocki hamulcowe przygotowane do przednich układów hamulcowych motocykla. Większe i bardziej wytrzymałe klocki hamulcowe przód są przygotowane specjalnie do części układu przejmującego większość sił podczas hamowania. Uszkodzone lub zużyte klocki hamulcowe przednie wyraźnie pogarszają hamowanie jednośladu.

Klocki hamulcowe przód to obecnie standard w przednim kole

Hamulce tarczowe to obecnie najpopularniejszy układ hamowania stosowany w jednośladach. Ich skuteczne hamowanie, w połączeniu z niską masą, dobrym chłodzeniem układu i mniejszymi skutkami zabrudzenia sprawiają, że tarcze hamulcowe są stosowane przede wszystkim w hamulcach przednich. Obok tarcz, ogromne znaczenie dla układu ma jednak także odpowiedni komplet klocków hamulcowych. Wykonane z materiałów ścieralnych dobrze odprowadzających ciepło klocki hamulcowe przód zapewniają skuteczne hamowanie całego motocykla przez cały okres użytkowania.

Jak dobrać przednie klocki hamulcowe?

Aby zapewnić układowi skuteczne hamowanie w dłuższym okresie użytkowania, klocki hamulcowe przód mają kilka wymagań. Pierwszym jest ich dokładny dobór do układu. Dotyczy to zarówno kształtu samych klocków, jak i ich mocowań w zaciskach, które zapewniają utrzymanie pozycji klocków podczas hamowania. Drugą kwestią są materiały, z jakich wykonane są przednie klocki hamulcowe. Tanie zamienniki mogą hamować lepiej, ceną będzie tu jednak ścieranie tarcz. Podobny skutek przyniosą klocki sintermetalowe, karbonowe, lub nawet ceramiczne klocki hamulcowe. Tego typu klocki przygotowane do agresywnej jazdy wyczynowej często wymagają specjalnych, wentylowanych tarcz i innych zmian w układzie hamulcowych. Z tego względu, do typowej jazdy drogowej lepiej wybrać dobrej jakości klocki standardowe.

Klocki hamulcowe przód należy regularnie wymieniać i kontrolować

Przy użytkowaniu, klocki hamulcowe przednie warto regularnie sprawdzać pod kątem równomiernego zużycia. Często, ale nie zawsze, oznaką problemów są tu słyszalne i wyczuwalne na dźwigni stuki układu. Po przekroczeniu oznaczonych, granicznych wartości zużycia, klocki hamulcowe przód należy wymienić. Brak reakcji na te sytuacje doprowadzi do osłabienia pracy układu lub ścierania tarcz warstwą nieprzeznaczoną do hamowania, a przez to do uszkodzenia całego układu hamulcowego.

Klocki hamulcowe przednie standardowe i sportowe w Gmoto.pl

U nas znajdziesz klocki hamulcowe przód do wielu modeli skuterów i motocykli. Oferujemy przednie klocki hamulcowe standardowe oraz do jazdy wyczynowej. Cechy i parametry klocków znajdziesz klikając na produkt.