Menu

Dźwignie hamulca motocykla

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Dźwignie hamulca motocykla do Najpopularniejszych motocykli

Dźwignie hamulca motocyklowego dla pewnej kontroli hamulca przedniego

Dźwignia hamulca to element, za pomocą którego kierowca jednośladu operuje przednim hamulcem pojazdu. Popularnie określane jako klamki hamulca dźwignie pozwalają w prosty sposób sterować poziomem pracy hamulców przedniego koła. Ze względu na funkcję, odpowiednio umocowana i regulowana dźwignia hamulca przekłada się wprost na pracę i zużycie hamulców.

Czym wyróżniają się dźwignie hamulca motocykla?

Ze względu na siły działające na motocykl podczas hamowania, odpowiednie dociśnięcie klocków do tarczy jest niezbędne przede wszystkim na przednim kole. W efekcie, motocyklista wymaga tu układu, którym w prosty sposób będzie mógł kontrolować pracę i poziom nacisku na tarcze. Takie możliwości dają tak zwane klamki hamulca, czyli dźwignie umieszczone na kierownicy jednośladu.

Dźwignia hamulca jest położna zwykle po prawej stronie kierownicy, ponad manetką przyspieszenia. Jednym z powodów jest możliwość niezależnego operowania sprzęgłem i przepustnicą. Często wskazuje się też na przewagę ilości osób praworęcznych, a przez to lepsze wyczucie w prawej dłoni. W efekcie, dźwignia hamulca umieszczona po prawej stronie pozwala większości użytkowników lepiej dostosować nacisk klamki hamulca do potrzeb w danej chwili.

Motocyklowe dźwignie hamulca wymagają odpowiedniej regulacji

Ze względu na funkcję, dźwignia hamulca wymaga odpowiedniej regulacji na kierownicy. Dłoń́ z wyciągniętymi palcami leząca na dźwigni powinna tworzyć́ z przedramieniem imitację płaskiej powierzchni. W trakcie pracy, dźwignie hamulcowe nie powinny też odchylać́ się̨ do góry czy w dół. Ponadto, przynajmniej dwa czołowe palce, wskazujący i środkowy, powinny pewnie sięgać́ klamki hamulca. Z drugiej strony, zaciśnięta dźwignia hamulca nie powinna naciskać́ na dwa ostatnie palce, serdeczny i mały.

Ostatnia z zasad jest ważna szczególnie przy użyciu klamki hamulca w razie nagłego hamowania. Nagłe naciśniecie klamki hamulca może wywołać́ ból i zwolnić klamkę̨, zwalniając przez to układ hamulcowy. W wielu modelach motocykli, regulacja dźwigni hamulca jest możliwa dzięki obecności w uchwycie elementów pozwalających skorygować́ pozycję klamki hamulca. W razie braku tego układu, do wielu modeli dostępna jest niestandardowa dźwignia hamulca wyposażona w taki układ.

Rozmaite motocyklowe dźwignie hamulca w Gmoto.pl

U nas znajdziesz dźwignie hamulca renomowanych producentów, na czele z niemiecką firmą JMT. Oferujemy standardowe dźwignie hamulca motocykla odlewane, jak przydatne szczególnie w sporcie, nowoczesne, lekkie i wytrzymałe dźwignie hamulcowe kute wykonane z aluminium. Obok dźwigni oferujemy też układy dźwigni i uchwytu, a także akcesoria pozwalające na szybką i łatwą regulację położenia klamki hamulca. Cechy i parametry dźwigni znajdziesz klikając na produkt.