Menu

Stacyjki solo

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Stacyjki solo do Najpopularniejszych motocykli

Stacyjka motocyklowa uniwersalna przydatna w wielu pojazdach

Stacyjki solo to elementy stanowiące osobny mechanizm zabezpieczenia i uruchamiania motocykla. Stacyjki solo są zwykle kupowane jako elementy wymienne dla zużytych stacyjek. Przy okazji takiej wymiany warto wiedzieć co nieco na temat ich eksploatacji, dzięki czemu żywotność samodzielnej stacyjki może zostać wyraźnie przedłużona.

Stacyjka do motocykla narażona na rozmaite uszkodzenia

Stacyjki w motocyklu są, z oczywistych względów, najczęściej używanymi mechanizmami operowanymi kluczykami. Fakt ten naraża je na zużycie zdecydowanie szybsze, niż zamki baku paliwa czy schowki. Zużycie stacyjki można jednak przyśpieszyć, gdy nie stosuje się zaleceń dotyczących jej użytkowania.

Brudna stacyjka motocyklowa szybko wymusi wymianę

Pierwszą z kwestii jest czystość stacyjki. Stacyjka może zostać zabrudzona nie tylko wskutek czynników zewnętrznych, ale i przez samego motocyklistę. Prócz czyszczenia stacyjki dwa-trzy razy w roku, warto więc zwracać uwagę także na czystość wkładanego do stacyjki klucza, na którym łatwo jest wprowadzić tam rozmaity brud.

Kłopoty sprawi również mocno obciążona stacyjka motocyklowa

W przypadku kluczy do stacyjki, ważną kwestią jest też ich masa. Rzecz dotyczy pakietu kluczy, dużej ich ilości lub ciężkiego breloczka dołączonych do kluczyka. Przez ciężar i związane z nim siły i drgania, na jakie będzie narażona stacyjka skuter czy motocykl także będzie szybko wymagał wymiany tego elementu. Kluczyk do motocykla najlepiej jest więc trzymać jako osobny element, zachowując jak najniższą masę pakietu.

Wysokiej jakości stacyjki solo do wielu motocykli w Gmoto.pl

W naszej ofercie dostępne są stacyjki solo do wielu modeli motocykli. Oferujemy stacyjki do jednośladów nowych i historycznych, o różnej budowie i formie zabezpieczeń. Cechy i parametry danej stacyjki oraz lista modeli, do których pasuje są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.