Menu

Przewody hamulcowe tylne

Producent

Typ układu

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Wystąpił problem, prosimy spróbować ponownie za chwilę.

Spróbuj ponownie

Przewody hamulcowe tylne do Najpopularniejszych motocykli

Tylne przewody hamulcowe dla pewności hamowania układu

Tylne przewody hamulcowe to przewody hamulcowe przygotowane wprost do układów obecnych przy tylnym kole jednośladu. Standardowy lub wzmocniony, przewód hamulcowy tył zapewnia sprawne przeniesienie siły nacisku z dźwigni hamulca nożnego na układ hamulcowy. Uszkodzone przewody hamulcowe tył zmniejszą skuteczność hamowania pojazdu.

Przewody hamulcowe tylne coraz częściej spotykane w miejsce linek

Choć tylne układy hamulcowe nie mają tak dużego znaczenia dla hamowania motocykla, jak hamulce przednie, także i tu dochodzi do szeregu zmian. Obok pojawienia się tarcz w miejsce bębnów, zmianom ulegają także elementy przenoszące siłę z dźwigni hamulca na układ. W miejsce linek i cięgien coraz częściej pojawiają się tylne przewody hamulcowe przenoszące siłę hamowania bez względu na przyjętą pozycję. Przewody hamulcowe elastyczne lub sztywne mogą zwiększyć skuteczność hamowania dzięki zjawiskom towarzyszącym przenoszeniu siły przez ciecz.

Przewody hamulcowe tył mają wiele zalet, ale i wymagań

Aby uzyskać ich zalety, tylne przewody hamulcowe wymagają przede wszystkim szczelności. Dotyczy ona zarówno samego przewodu, jak i jego tłoczkowych zakończeń łączących przewód hamulcowy tył z dźwignią czy hamulcem. Przewody hamulcowe tylne wymagają też ochrony przed uszkodzeniami związanymi z ich położeniem blisko układu napędowego, wydechowego czy pokonywanej drogi.

Przewód hamulcowy tył coraz częściej wzmacniany

Ze względu na wymagania, tylny komplet jest coraz częściej wzmacniany odpornym na korozję, metalowym oplotem. Tak zwany przewód twardy zmniejsza ryzyko uszkodzenia go z zewnątrz, a także miejscowego odkształcenia wynikającego z przenoszonej siły. Nawet taki tylny przewód hamulcowy należy regularnie sprawdzać. Wpływ uszkodzenia lub zużycia tylnego przewodu na hamowanie motocykla nie będzie tak duży, jak w przypadku uszkodzenia hamulca przedniego, jednak już taka awaria grozi niebezpieczeństwem na drodze.

Rozmaite motocyklowe przewody hamulcowe tylne w Gmoto.pl

U nas znajdziesz tylny komplet przewodów hamulcowych do wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości motocyklowe przewody hamulcowe tylne, standardowe i wzmacniane, w tym produkty firmy HEL. Cechy i parametry danego kompletu są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.