Menu

Dźwignie hamulca nożnego motocykla

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 513

Sprężyna dźwigni hamulca tył Simson S51

12,00 zł

Sprężyna dźwigni hamulca tył Simson S51

            (5)

Dźwignia hamulca nożnego - pręta Romet

6,99 zł

Dźwignia hamulca nożnego - pręta Romet

            (1)

Dźwignia hamulca nożnego Simson S51

115,00 zł

Dźwignia hamulca nożnego Simson S51

            (1)

Dźwignia hamulca nożnego Jawa 50 P20

73,90 zł

Dźwignia hamulca nożnego Jawa 50 P20

            (2)

Dźwignia hamulca nożnego GB Street

43,90 zł

Dźwignia hamulca nożnego GB Street

            (5)

Dźwignia hamulca nożnego Simson SR50

75,00 zł

Dźwignia hamulca nożnego Simson SR50

            (1)

Dźwignia pedał hamulca tył do Keeway TX 50

72,98 zł

Dźwignia pedał hamulca tył do Keeway TX 50

            (1)

Dźwignie hamulca nożnego motocykla do Najpopularniejszych motocykli

Dźwignie hamulca nożnego do motocykla dla kontroli tylnego koła

Dźwignia hamulca nożnego to element, za pomocą którego motocyklista kontroluje pracę hamulca tylnego koła motocykla. Odpowiednio ukształtowana i zamontowana dźwignia hamulca tylnego pozwala dobrać siłę hamowania adekwatną do potrzeb. Uszkodzona dźwignia hamulca tylnego grozi brakiem kontroli nad tylnym hamulcem lub nieprawidłową pracą układu.

Motocyklowe dźwignie hamulca nożnego przydatne przy spokojnej jeździe

Siły działające na motocykl podczas hamowania sprawiają, że kluczowym układem hamulcowym jest ten związany z przednim kołem. Podstawą sprawnego hamowania jest przez to dźwignia hamulca umieszczona na kierownicy. Nie oznacza to jednak, że układ hamowania tylnego koła można zupełnie pominąć. Przeciwnie, podczas nagłego hamowania wyraźnie wspomaga on przedni układ, a przy spokojnej jeździe może w zupełności wystarczyć do zmniejszenia prędkości motocykla i przez to przedłużyć pracę przednich hamulców.

Aby jednak odpowiednio kontrolować hamulec tylnego koła, niezbędnym elementem jest odpowiednia dźwignia hamulca nożnego. Pierwszym wymogiem jest już sam jej kształt. Odpowiednio wyprofilowana i dostosowana do maszyny dźwignia hamulca pozwala sprawnie operować pedał nogą, zarówno przy spokojnej jeździe, jak i w razie gwałtownego hamowania. Drugą ważną kwestią jest jej montaż. Dźwignia hamulca wymaga tu łożyskowania zapewniającego ruch bez oporów, odpowiedniego połączenia z układem hamulcowym, a często także elementów zapewniających powrót do pierwotnej pozycji przy braku nacisku.

Dźwignia hamulca tylnego i jej elementy montażowe

Ze względu na funkcję i położenie, dźwignia hamulca nożnego jest narażona przede wszystkim na uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia. Tu często efektem będzie nieprawidłowa pozycja dźwigni i utrudniony ruch przy nacisku. Częściej jednak, problem z dźwignią wynika z nieprawidłowego montażu lub zużycia elementów typu łożyska czy wsporniki. W takim przypadku, często wystarczy tu odpowiedni zestaw naprawczy.

Standardowa dźwignia hamulca tylnego jest też możliwa do zastąpienia przez układ nietypowy. Mowa tu zarówno o elemencie w rozmaity sposób urozmaicającym wygląd tej części pojazdu, jak i lekkiej dźwigni wpływającej na jej cechy praktyczne. Szczególnie w drugim przypadku, częstym rozwiązaniem jest tak zwany set prawy. Dla poprawienia kontroli hamulca, w tym zbliżenia go do układu stosowanego w motocyklach wyczynowych, modyfikacji ulega nie tylko sama dźwignia hamulca, ale i elementy montażowe.

Dźwignie hamulca nożnego i zestawy do różnych motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz dźwignie hamulca nożnego do wielu modeli motocykli. Oferujemy motocyklowe dźwignie hamulca nożnego standardowe i nietypowe, osobne i jako zestawy urozmaicające wygląd czy poprawiające pracę dźwigni. Cechy i parametry dźwigni są dostępne po kliknięciu na produkt.