Menu

Hydrauliczne włączniki świateł do motocykla

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 19

Hydrauliczne włączniki świateł do motocykla do Najpopularniejszych motocykli

Hydrauliczne włączniki świateł stop wykorzystują zalety płynu

Hydrauliczne włączniki świateł stop to elementy, które do zamknięcia obwodu załączającego światła stopu wykorzystują nieściśliwy płyn. Obecny najczęściej przy hydraulicznych układach hamowania, hydrauliczny automat stopu pozwala wykorzystać płyn używany przez ten układ hamulcowy do funkcji bezpośrednio związanej z hamowaniem pojazdu. Uszkodzony hydrauliczny włącznik światła stopu grozi problemami z układem hamulcowym motocykla.

Jak działa hydrauliczny włącznik światła stopu w motocyklu?

Działanie każdego włącznika światła stopu opiera się na zamknięciu obwodu elektrycznego. Jego zamknięcie skutkuje w praktyce załączeniem zasilania i przez to włączeniem lampy tylnej. Jednym ze sposobów zamknięcia tego obwodu jest wykorzystanie siły przesyłanej przez płyn hamulcowy do układu hamulcowego. Obok popchnięcia tłoczków w zaciskach, płyn popycha również tłoczek wykorzystywany przez hydrauliczny włącznik światła, a ten doprowadza do zamknięcia obwodu.

Hydrauliczny automat stopu wymaga szczelności

Przez wykorzystanie płynu, hydrauliczne włączniki świateł do motocykla wymagają szczelności elementu i łączenia z przewodami. Utrata płynu nie tylko nie pozwoli na sprawną pracę włącznika, ale może pogorszyć pracę całego układu hamulcowego. Ryzyko nieszczelności jest zmniejszane po części dzięki jednolitemu korpusowi włącznika, jednak uszkodzenie korpusu wymusza jego wymianę. Ważny jest także poprawny dobór i montaż włącznika. Błędny dobór nie pozwoli na poprawne działanie układu hamulcowego lub szybko doprowadzi do nieszczelności.

Nowoczesne hydrauliczne włączniki świateł do motocykla w Gmoto.pl

U nas znajdziesz hydrauliczne włączniki świateł stop cenionych producentów układów hamulcowych. Oferujemy osobne włączniki oraz elementy z dobranymi przewodami. Cechy i parametry włącznika są dostępne po kliknięciu na produkt.