Menu

Ślizgi wariatora

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 70

Ślizgi wariatora Top Racing SV1 2T 4T

10,99 zł

Ślizgi wariatora Top Racing SV1 2T 4T

            (3)

Osłonki blachy wariatora 4T 3 szt.

4,99 zł

Osłonki blachy wariatora 4T 3 szt.

            (3)

Ślizgi wariatora Polini

19,99 zł

Ślizgi wariatora Polini

            (1)

Oryginalny ślizg wariatora

9,21 zł

Niedostępny

Oryginalny ślizg wariatora

Ślizgi wariatora do Najpopularniejszych motocykli

Ślizgi wariatora dla stabilnej pozycji i swobodnego ruchu talerza

Ślizgi wariatora to niewielkie elementy napędu skuterowego, które utrzymują talerz dociskający wariatora w jednej pozycji względem wariatora. Ślizgi do wariatora pozwalają sprawnie kontrolować pozycję paska napędowego między talerzami, eliminują drgania talerza i przedłużają jego żywotność. Uszkodzony ślizg wariatora grozi awarią wariatora i całego układu przeniesienia napędu skutera.

Ślizgi do wariatora niezbędne dla sprawnej pracy wariatora

W typowym napędzie skuterowym, wariator i związany z nim talerz dociskający poruszają się po osi obrotu, w ten sposób kontrolując pozycję paska napędowego między talerzem i przeciwtalerzem wariatora. Taki ruch nie pozwala na trwałe łączenie elementów, jednocześnie ich funkcja wymaga ich stabilizacji. Rozwiązaniem są tu specjalne łożyska ślizgowe, tak zwane ślizgi talerza wariatora lub prościej ślizgi wariatora.

Jak ślizgi wariatora zabezpieczają pozycję i ruch wariatora?

Ślizgi wariatora są obecne w układzie jako trzy, cztery, a nawet sześć elementów umieszczonych w specjalnych wcięciach w zewnętrznej części talerza. Odpowiednio osadzone ślizgi nie pozwalają talerzowi dociskającemu wariatora zmienić położenie względem talerza związanego z paskiem, dopuszczając jedynie do ruchu posuwistego po osi wału. Wykonane z tworzyw sztucznych, ślizgi do wariatora zabezpieczają też talerz i cały wariator przed drganiami i uderzeniami talerza o inne elementy.

Zużyty ślizg wariatora może poważnie wpłynąć na pracę układu

Wskutek ich funkcji, ślizgi wariatora same ulegają stopniowemu zużyciu, co pogarsza pracę wariatora. Efektem ich zużycia będą stuki elementów, utrudniony ruch wariatora, a nawet zaburzenie ruchu paska napędowego. Na wszystkie te objawy warto szybko reagować, a zużyte lub uszkodzone ślizgi wariatora wymienić. Wbrew pozorom, na osiągi jednośladów nie wpływa ich masa ani kształt, ale właśnie niska jakość lub uszkodzenie utrudniające talerzowi dociskającemu jego sprawną pracę.

Ślizgi wariatora Minarelli, Polini czy Malossi w Gmoto.pl

U nas znajdziesz ślizgi talerza wariatora do różnych modeli skuterów. Oferujemy wysokiej jakości elementy cenionych producentów części zamiennych do skuterów, w tym ślizgi wariatora Polini, Minarelli czy Malossi, osobne oraz w kilkuelementowych kompletach. Cechy i parametry ślizgów są dostępne po kliknięciu na produkt.