Menu

Zabierak wariatora

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 24

Zabierak wariatora do Najpopularniejszych motocykli

Zabierak wariatora to element, którego zadaniem jest połączenie wariatora z wałem napędzanym przez silnik motocykla. Dzięki temu połączeniu wariator może reagować na zmianę prędkości obrotowej silnika zmieniając swoje położenie względem przeciwtalerza. Jako zabieraki wariatora często spotykane są też zabieraki wentylatora bezstopniowego układu przeniesienia napędu, łączące z wałem tarczę wentylatora.

Za połączenie wariatora z wałem napędowym zwykle odpowiada tak zwany talerz wariatora, a więc pokrywa zamykająca wariator od strony ramy jednośladu. Niekiedy jednak to połączenie nie jest bezpośrednie, ale obecna jest tu gwiazdowa podkładka zwana zabierakiem. To ona przekazuje wówczas prędkość obrotową silnika z wału na talerz, a nawet na sam wariator, nie utrudniając mu jego ruchu wzdłuż tulejki na wale. Jego uszkodzenie grozi osłabieniem albo po prostu zerwaniem połączenia wariatora z silnikiem, a przez to nieprzekazywanie pełni mocy silnika na pasek napędowy.

Częściej jednak zabierak jest obecny po zewnętrznej stronie układu wariatora. Wówczas łączy on wał z przeciwtalerzem i wentylatorem, zapewniając odpowiednie chłodzenie przede wszystkim paska. Także i w tym wypadku uszkodzenie zabieraka może przynieść fatalne skutki, między inny mi poróżniając prędkość obrotową wariatora i przeciwtalerza i przez to narażając na uszkodzenie pasek napędowy.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz zabieraki wariatora do różnych modeli motocykli i skuterów. Oferujemy wysokiej jakości zabieraki renomowanych producentów, zarówno przeznaczone do wentylatora i przeciwtalerza, jak i samego wariatora. Cechy i parametry danego zabieraka oraz listę modeli, do których pasuje dany zabierak są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.