Menu

Wariatory kompletne

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Wariatory kompletne do Najpopularniejszych motocykli

Kompletny wariator do wymiany mechanizmu lub zwiększenia osiągów maszyny

Wariator kompletny to kompletny zestaw elementów wariatora przygotowanych do montażu w skuterze. Kompletny wariator zapewnia nie tylko komplet elementów niezbędnych do pracy wariatora, ale też ich dobór pod kątem modelu skutera czy oczekiwanych osiągów. Kompletny wariator przydaje się zarówno do wymiany uszkodzonego elementu, jak i przy tuningu skutera.

Z czego składa się zestaw znany jako wariator kompletny?

W typowym układzie przeniesienia napędu skutera, wariator jest głównym elementem zmieniającym przełożenie w bezstopniowej skrzyni biegów. Dla jego poprawnej pracy ważne są nie tylko talerze i przeciwtalerze położone na tulejkach, ale i odpowiednio dobrane rolki, ślizgi czy zabieraki. Wszystkie te elementy można zakupić w formie zestawu jako kompletny wariator 2t czy 4t, zapewniający dobór poszczególnych elementów.

Standardowe wariatory kompletne dla pewności pracy układu

W standardowej wersji, kompletny wariator stanowi po prostu zamiennik oryginalnego mechanizmu stosowanego w układzie. Zestaw przydaje się głównie przy poważnym uszkodzeniu elementów wariatora, gdy wymiana poszczególnych części może okazać się bardziej kosztowna, niż wymiana całego układu. Wykorzystując wariator kompletny, znika tu nie tylko ryzyko niezauważenia wszystkich uszkodzeń, ale też nieodpowiedniego doboru części zamiennych.

Tuningowy wariator kompletny dla pewności pracy zmodyfikowanej maszyny

Dużo częściej, wariatory kompletne są jednak wykorzystywane do modyfikacji przeniesienia napędu skutera. Tuningowe wariatory kompletne zapewniają komplet elementów dopasowanych do siebie pod kątem oczekiwanej modyfikacji, szczególnie zestawu rolek o odpowiednim ciężarze. W wielu przypadkach, kompletny wariator uzupełniony jest też innymi elementami przeniesienia napędu odpowiedzialnymi za poprawną pracę układu, na przykład sprężyny centralne. Przy poprawnym montażu, takie wariatory kompletne zapewniają osiągnięcie zamierzonego celu, najczęściej wzrostu osiągów maszyny.

Kompletne wariatory standardowe i tuningowe w Gmoto.pl

U nas znajdziesz komplety wariatorów do wielu modeli skuterów. Oferujemy kompletne wariatory cenionych producentów, w tym Malossi czy Polini, zarówno o standardowych parametrach, jak i umożliwiające zwiększenie osiągów skutera. Skład kompletu oraz cechy i parametry poszczególnych elementów są dostępne po kliknięciu na produkt.