Menu

Śruby odpowietrzające do motocykla

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 114

-5% Odpowietrznik Tourmax do zacisków Nissin M8 x 1,25 mm

14,56 zł

15,33 zł

Odpowietrznik Tourmax do zacisków Nissin M8 x 1,25 mm

            (1)

Redukcja przewodu hamulca MZ ETZ

24,90 zł

Redukcja przewodu hamulca MZ ETZ

            (1)

Odpowietrznik zacisku hamulcowego M8x1,25

53,90 zł

Odpowietrznik zacisku hamulcowego M8x1,25

            (2)

Śruby odpowietrzające do motocykla do Najpopularniejszych motocykli

Śruba odpowietrzająca hamulca dla zachowania ciśnienia w układzie

Odpowietrznik zacisku hamulcowego to element, który umożliwia łatwe usunięcie powietrza z wnętrza układu hamulcowego motocykla. Instalowany w przeznaczonym do tego miejscu w zacisku hamulcowym, odpowietrznik hamulca pozwala wyprowadzić z zacisku niepożądany gaz i zachować optymalne ciśnienie płynów. Uszkodzona śruba odpowietrzająca hamulce grozi nieszczelnością i zabrudzeniem układu hamulcowego.

Dlaczego odpowietrznik hamulców to niezbędny element układu?

Jak w każdym układzie wykorzystującym płyny, powietrze w hydraulicznym hamulcu tarczowym zmniejsza gęstość i zwiększa ściśliwość stosowanego płynu. W efekcie, duża część siły przenoszonej przez płyn hamulcowy jest zamieniana na zwiększenie ciśnienia powietrza, a nie nacisk klocków na tarcze. Aby usunąć powietrze z układu, zacisk hamulca wykorzystuje specjalny odpowietrznik hamulców. Wykorzystując zasady mechaniki płynów, odpowietrznik hamulca doprowadza do wyprowadzenia powietrza poza układ i zajęcia go w całości przez płyn hamulcowy.

Odpowietrznik hamulca wymaga szczelności i jakości

Śruba odpowietrzająca hamulce jest wykorzystywana niemal przy każdym serwisie motocykla. Odpowietrzniki hamulca warto wykorzystać także po dłuższym użytkowaniu jednośladu lub w sytuacji, gdy spada skuteczność hamowania motocykla. Wykorzystując odpowietrznik zacisku hamulcowego należy jednak uważać, by nie uszkodzić jego gwintu. Uszkodzona śruba odpowietrzająca zawsze wymaga wymiany, inaczej dojdzie tu do wypływu płynów poza układ i dostania się do wnętrza brudu czy nawet powietrza, co wyraźnie pogorszy hamowanie i łatwo doprowadzi do uszkodzenia układu hamulcowego.

Rozmaite śruby odpowietrzające do motocykla w Gmoto.pl

U nas znajdziesz śruby odpowietrzające do motocykla cenionych producentów układów hamulcowych. Oferujemy odpowietrzniki hamulca z różnymi gwintami, wykonane z wysokiej jakości materiałów i wyposażone w akcesoria typu kapturki zamykające. Cechy i parametry odpowietrznika i jego gwintu są dostępne po kliknięciu na produkt.