Menu

Osłony ramy motocyklowej

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 252

Osłona plastikowa silnka Simson SR50 Skuter

109,00 zł

Osłona plastikowa silnka Simson SR50 Skuter

            (2)

Osłona ramy UFO KTM SX 07-10 EXC 08-11

110,10 zł

Osłona ramy UFO KTM SX 07-10 EXC 08-11

            (2)

Komplet ochraniaczy ramy Polisport czarny

116,71 zł

Komplet ochraniaczy ramy Polisport czarny

            (1)

Komplet ochraniaczy ramy Polisport pomarańczowy

116,71 zł

Komplet ochraniaczy ramy Polisport pomarańczowy

            (1)

Osłony ramy motocyklowej do Najpopularniejszych motocykli

Osłony ramy motocyklowej dla ochrony podstawy konstrukcji pojazdu

Osłony ramy motocykla to elementy chroniące części ramy motocykla przed rozmaitymi uszkodzeniami. Motocyklowe osłony ramy nie dopuszczają do kontaktu ramy z przeszkodą czy uderzającym w ramę kamieniem, pozwalając zachować pierwotny wygląd i warstwy ochronne ramy. Łączące funkcję typowo praktyczną z wyglądem, osłony ramy motocykla mogą też urozmaicić i zindywidualizować styl samego motocykla lub jego części.

Do czego przyda się ochraniacz ramy motocyklowej?

Rama motocykla to element, który z zasady jest niezwykle odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Nie oznacza to jednak, że ewentualny kontakt z kamieniem czy inną przeszkodą nie pozostawi po sobie żadnego śladu. Co gorsza, funkcja ramy sprawia, że usunięcie takiego zarysowania może być sprawą trudną, a co najmniej kosztowną.

Sposobem na wyeliminowanie takiego ryzyka jest założenie na motocykl osłony ramy. Osłona ramy motocyklowej przyjmie na siebie skutki kontaktu z kamieniem czy gałęzią, nie dopuszczając do zarysowania samej ramy. W ten sposób osłona uchroni przed uszkodzeniem części ramy najbardziej narażone na typowe uderzenia czy zarysowania, a jako element łatwy do naprawy i wymiany, ochraniacz ramy uprości przywrócenie pierwotnego stanu jednośladu.

Osłony ramy motocyklowej wykorzystywane także do urozmaicenia wyglądu

W niejednym przypadku, osłona ramy motocyklowej łączy funkcje praktyczne z urozmaiceniem wyglądu ramy. Zwykle takie akcesoria nadają tej części motocykla barwę taką, jaką mają inne elementy lakierowane, rzadziej stawiają na urozmaicony wygląd dokładnie tego elementu jednośladu. Szczególnie wtedy warto zwrócić uwagę na dobór i poprawny montaż osłony, by ta nie odpadła podczas jazdy, narażając na uszkodzenie nie tylko ramę i motocykl, ale i ciało użytkownika.

Solidne osłony ramy motocyklowej w ofercie Gmoto.pl

U nas znajdziesz osłony ramy motocykla do wielu modeli jednośladów. Oferujemy wysokiej jakości akcesoria do jednośladów terenowych, w tym urozmaicone kolorystycznie osłony ramy wykonane z wytrzymałych tworzyw sztucznych i stali. Cechy i parametry osłony są dostępne po kliknięciu na produkt.