Menu

Szyby motocyklowe i akcesoria

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 10882
Szyba mała jasna Chopper

331,99 zł

Szyba mała jasna Chopper

   (38)
Szyba duża jasna Choper

370,20 zł

Szyba duża jasna Choper

   (23)
Szyba - owiewka

119,78 zł

Szyba - owiewka

   (2)
Szyba do skuterów

65,00 zł

Szyba do skuterów

   (5)
Deflektor motocyklowy ZR

204,00 zł

Deflektor motocyklowy ZR

   (9)
Deflektor motocyklowy

199,00 zł

Deflektor motocyklowy

   (7)
Deflektor motocyklowy NC

204,00 zł

Deflektor motocyklowy NC

   (9)
Szyba mała ciemna Chopper

329,70 zł

Szyba mała ciemna Chopper

   (2)

Przeglądaj według producenta

Artykuły z bloga

Szyby motocyklowe dla bezpieczeństwa, komfortu i lepszych osiągów

Szyby do motocykli to szeroka gama produktów montowanych w przedniej części nadwozia motocykla. Szyba motocyklowa może pełnić rozmaite funkcje, zwykle związane z typem jednośladu i wymaganiami dotyczącymi nadwozia. Szyba do motocykla wymaga odpowiedniego doboru i dokładnego montażu. Nieodpowiednie, źle zamontowane szyby motocyklowe mogą zaburzać parametry jazdy i stanowić zagrożenie dla zdrowia motocyklisty.

Szyba do motocykla to przede wszystkim aerodynamika

Umieszczona z przodu maszyny szyba z przodu kierownicy motocykla wpływa na wiele czynników związanych z jazdą jednośladem. Do najważniejszych należy niewątpliwe aerodynamika. Szyby do motocykli wpływają na przepływ powietrza wokół motocykla i związane z tym opory. W motocyklach sportowych, niewielka szyba do motocykla poprawia osiągi jednośladu i ułatwia kontrolę pojazdu przez kierowcę. Widać to szczególnie przy wyższych prędkościach, gdzie opór powietrza staje się decydującym czynnikiem dla osiągów motocykla.

Odpowiednie szyby do motocykli poprawiają też komfort jazdy

Aerodynamika ma znaczenie nie tylko dla osiągów. Przez zmianę przepływu powietrza, szyba z przodu kierownicy motocykla poprawia także komfort jazdy jednośladem. Odpowiednio pokierowane powietrze nie będzie uderzało w ciało motocyklisty i zmniejszy siły potrzebne chociażby do ruchu głową.

W modelach wyposażonych w takie urządzenia, szyba motocyklowa jest też ważna dla poprawnego działania ogrzewania i klimatyzacji. To, jak szyba do motocykla wpływa na komfort jazdy, najlepiej widać w gorszych warunkach pogodowych. Odpowiednie szyby motocyklowe wyraźnie zmniejszą tu ilość wody, która uderzy w motocyklistę i utrudni jazdę.

Szyby do motocykli to też element ochrony

Ochrona, jaką zapewnia szyba z przodu kierownicy motocykla, nie ogranicza się tylko do deszczu. Szyby do motocykli chronią także przed brudem, owadami i uderzeniami rozmaitych materiałów obecnych na drodze. Choć w razie wypadku szyba do motocykla nie będzie wyraźnie poprawiać bezpieczeństwa, w wielu przypadkach pozwoli wcześnie zareagować na niebezpieczną sytuację i zapobiegnie kolizji.

Wpływ, jaki szyba chopper cruiser ma na styl jednośladu

Szyba do motocykla to w końcu element stylistyki pojazdu. Znaczenie ma tu szczególnie szyba chopper, często wykorzystywana do zindywidualizowania wyglądu maszyny. Szyba motocyklowa uniwersalna lub dedykowana o nietypowym wyglądzie pozwala nadać jednośladowi własny styl i wyróżnić z tłumu podobnych.

Dzięki deflektorowi szyby motocyklowe zachowają właściwości w szerszym zakresie

W większości przypadków, szyby do motocykli wystarczają dla poprawy aerodynamiki i komfortu jazdy. Szczególnie wyżsi motocykliści wiedzą jednak, że nie zawsze tak jest. Tu banalnie prostym rozwiązaniem jest deflektor. Odpowiednio dobrany i zamontowany deflektor pozwala jeszcze lepiej pokierować powietrze opływające jednoślad. Deflektor pozwoli też dostosować przepływ powietrza do osoby użytkującej motocykl.

Każda szyba do motocykla wymaga odpowiedniego montażu

Obok doboru, szyba motocyklowa wymaga poprawnego montażu. Łatwiej jest tu zamocować szyby dedykowane do danego modelu. Szyba motocyklowa uniwersalna jest wyposażona w elementy montażowe przydatne w różnych modelach. Choć takie szyby uniwersalne mogą pasować do wielu modeli, i tu należy sprawdzić, czy dana szyba jest przygotowana twojego motocykla.

Rozmaite szyby do motocykli sportowych, turystycznych i klasycznych w Gmoto.pl

U nas znajdziesz szyby do motocykli uniwersalne i dedykowane do konkretnych modeli. Nasza oferta to aerodynamiczna szyba do motocykla sportowego MRA czy Givi, poprawiająca komfort jazdy szyba do motocykla turystycznego i urozmaicająca wygląd szyba chopper. Oferujemy także deflektory i osobne elementy montażowe do wielu produktów. Cechy i parametry szyby znajdziesz po kliknięciu na produkt.