Menu

Stelaże owiewek motocyklowych

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 107

Owiewka Emgo Venom Mark II Fairing

374,52 zł

Owiewka Emgo Venom Mark II Fairing

            (3)

Stelaże owiewek motocyklowych do Najpopularniejszych motocykli

Motocyklowe stelaże owiewek kluczowe dla aerodynamiki pojazdu

Stelaże owiewek to elementy podwozia motocykla, na których montuje się części odpowiedzialne głównie za aerodynamikę jednośladu. Szczególnie w przypadku jednośladów sportowych, odpowiednio dobrany i zamontowany stelaż owiewki ma duże znaczenie dla osiągów jednośladu. Uszkodzony stelaż owiewki nie pozwoli na spełnienie swoich funkcji przez owiewki motocyklowe i wpłynie na bezpieczeństwo jazdy.

Owiewki motocyklowe wymagają stabilnej pozycji

Odpowiedni przepływ powietrza to cecha pożądana przez niemal każdy pojazd sportowy. Nie inaczej jest w przypadku motocykli. Akcesoria wpływające na przepływ powietrza są tu związane nie tylko z samym opływem powietrza wokół jednośladu, ale i skierowaniem go na poszczególne mechanizmy celem poprawienia ich wydajności lub uzyskania konkretnych funkcji.

Przygotowane w tym celu akcesoria takie, jak owiewki motocyklowe przednie i boczne nie spełnią jednak swojego zadania, jeśli nie zostaną odpowiednio i stabilnie zamontowane. Z tego względu, niezwykle ważny jest zestaw montażowy owiewki, a przede wszystkim wspornik owiewek odpowiednio dobrany do danego motocykla.

Obok jakości, stelaż owiewki wymaga doboru i precyzyjnego montażu

Ze względu na różnice w kształtach motocykli, stelaż owiewki jest przygotowany pod konkretny pojazd, nie tylko model, ale i rocznik motocykla. Błędnie dobrany wspornik owiewek praktycznie uniemożliwi montaż i odpowiednie uplasowanie owiewek.

Szczególną uwagę należy tu zwracać na, przygotowane pod owiewki motocyklowe, zamienniki. Tańsze elementy mogą nie tylko nie być wystarczająco trwałe do utrzymania owiewek przy większych prędkościach, ale nawet samą jakością uniemożliwić poprawny montaż owiewki. Podobne skutki przyniesie stelaż uszkodzony, szczególnie mechanicznie. Takie stelaże owiewki zwykle będą wymagać wymiany, gdyż nawet niewielkie odchylenia od zaprojektowanych kształtów danej części motocykla wpłyną na jazdę.

Stabilny stelaż pod owiewki motocyklowe w Gmoto.pl

U nas znajdziesz stelaże owiewek do wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości stelaże do czołowych motocykli sportowych i turystycznych. Cechy i parametry danego stelażu lub części składających się na dany zestaw montażowy owiewki są dostępne po kliknięciu na produkt.