Menu

Crash Pady motocyklowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 4217

Przeglądaj według producenta

Crash Pady motocyklowe do Najpopularniejszych motocykli

Artykuły z bloga

Motocyklowe crash pady dla ochrony elementów motocykla po bokach

Crash pady motocyklowe to niewielkie elementy ochronne, które nie dopuszczają do uderzenia i tarcia kluczowych części motocykla o uderzaną powierzchnię w razie wywrotki. Określany w niektórych odsłonach jako ślizgacz lub slider, wystający poza obrys nadwozia crash pad przejmuje na siebie siłę uderzenia i tarcie wynikające z ruchu i rozprowadza je po podstawie konstrukcji motocykla. W wielu przypadkach crash pad stanowi lekką i w niewielkim stopniu wpływającą na wygląd maszyny alternatywę dla gmoli.

Co różni crash pady do motocykla od typowych gmoli?

Aby nie dopuścić do uderzenia boku motocykla o asfalt, prostym pomysłem jest montaż elementów wystających ponad obrys jednośladu. Typowym rozwiązaniem są tu gmole, czyli szereg odpowiednio wygiętych rur. Praktyczne także jako elementy chroniące przed uderzeniem w przeszkody, duże i ciężkie gmole nie zawsze będą rozwiązaniem optymalnym, szczególnie gdy motocykl wymaga niskiej masy i odpowiedniego kształtu nadwozia. Właśnie w takim przypadku, dobrym pomysłem jest zastosowanie crash padów.

W przeciwieństwie do gmoli, crash pady motocyklowe, czyli ślizgacze i slidery to elementy małe i lekkie, a więc minimalnie wpływające na podstawowe cechy jednośladu. Odpowiednio zamontowane i mocne, crash pady do motocykla są jednak w stanie skutecznie przyjąć na siebie uderzenie i tarcie o powierzchnię drogi i ochronić pojazd przed typowymi skutkami wywrotki.

Crash pady do motocykla wymagają odpowiedniej jakości i montażu

Crash pad może być montowany w specjalnych miejscach w centralnej części motocykla, na przedniej i tylnej osi lub na kierownicy. Te ostatnie często łączą funkcję ochronną z niwelowaniem drgań jako ciężarki. W każdym przypadku, crash pady wymagają jednak odpowiedniej jakości i precyzyjnego montażu.

Od jakości i trwałości crash padów zależy to, jak skutecznie crash pad przyjmie na siebie uderzenie i nie dopuści do kontaktu z drogą podstawowych elementów motocykla. Nie mniej ważne są jednak odpowiednie elementy montażowe i sam montaż. Bez nich nawet najtrwalszy crash pad zmieni pozycję lub odpadnie, a przez to nie przeniesie sił działających na motocykl na jego elementy konstrukcyjne. Z tego względu należy wystrzegać się crash padów tanich, wykonanych z typowych materiałów.

Wytrzymałe crash pady motocyklowe w różnych odsłonach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz crash pady renomowanych producentów akcesoriów ochronnych do motocykli, w tym Renner, SW-Motech czy też polskich Zipser i WometTech. Oferujemy profesjonalne, wysokiej jakości ślizgacze pojedyncze i w parach, dostosowane do konkretnych modeli motocykli. Cechy i parametry crash pada znajdziesz po kliknięciu na produkt.