Menu

Gmole motocyklowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 1031

Gmole przednie Yamaha XVS 650 Drag Star

589,00 zł

Gmole przednie Yamaha XVS 650 Drag Star

            (1)

Gmole tylne Yamaha XVS 1100 Drag Star

459,00 zł

Gmole tylne Yamaha XVS 1100 Drag Star

            (1)

Gmole tylne Yamaha XVS 1300 Midnight Star

442,40 zł

Gmole tylne Yamaha XVS 1300 Midnight Star

            (1)

Gmole przednie Kawasaki VN 1600 Nomad Tourer

589,00 zł

Gmole przednie Kawasaki VN 1600 Nomad Tourer

            (3)

Gmole przednie do Harley Davidson Dyna

599,00 zł

Gmole przednie do Harley Davidson Dyna

            (1)

Gmole przednie Yamaha XVS 1300A Midnight Star

589,00 zł

Gmole przednie Yamaha XVS 1300A Midnight Star

            (3)

Gmole tylne Honda VTX 1300 Custom

459,00 zł

Gmole tylne Honda VTX 1300 Custom

            (2)

Gmole motocyklowe do Najpopularniejszych motocykli

Artykuły z bloga

Gmole motocyklowe łączą bezpieczeństwo z nietuzinkowym wyglądem

Gmole motocyklowe to potoczna nazwa akcesoriów, których zadaniem jest zabezpieczenie motocykla i jego użytkownika przed skutkami wywrotek. Pełniące rolę osłon gmole do motocykla przejmują skutki przewrócenia się jednośladu na postoju czy podczas jazdy i zapobiegają zarysowaniom lub pęknięciom ważnych elementów motocykla. Gmole przednie do cięższych motocykli są też często elementem ozdobnym, a ich szeroka konstrukcja pozwala chronić nogi kierowcy.

Gmole do motocykla zabezpieczają szereg ważnych elementów jednośladu

Nawet niegroźne przewrócenie się motocykla naraża na uszkodzenie wiele ważnych elementów. Przykładowo, rozdarcie pokrywy mokrego sprzęgła spowoduje wylanie się oleju i w praktyce nie pozwoli na dalszą jazdę. W jednośladach stosuje się więc specjalne ramy z giętych lub spawanych rur zwane gmolami.

W przypadku upadku twojego motocykla gmole do motocykli przejmą energię uderzenia o podłoże i nie pozwolą na jego kontakt z elementami napędu czy chłodzenia. Odpowiednio umieszczone gmole do motocykli są sugerowane szczególnie w przypadku jednośladów z silnikiem boxer, gdzie jako osłona silnika stanowią zabezpieczenie także dla cylindrów.

Inne zalety, jakie dają standardowe gmole do motocykli

Typowe gmole do motocykli to jedna lub szereg wytrzymałych, odpowiednio połączonych rur. Miejsca, które jako pierwsze uderzą o podłoże, są często dodatkowo wzmocnione lub obudowane. Dzięki takiej konstrukcji, w wielu przypadkach gmole motocyklowe ulegną jedynie zarysowaniu i nie stracą swoich właściwości praktycznych.

Ten argument jest często wykorzystywany przy porównaniu gmoli do crash padów, które dużo częściej wymagają wymiany. Oczywiście, przy poważniejszym uszkodzeniu i odkształceniu gmole motocyklowe także będą wymagały wymiany na nowe.

Gmole do motocykli w niejednym przypadku ochronią także nogi użytkownika

Potoczna nazwa gmole motocyklowe jest skrótem dla giętej, metalowej osłony lędźwi. Choć gmole do motocykli chronią głównie elementy samej maszyny, w przypadku niektórych konstrukcji mogą ochronić także części ciała użytkownika jednośladu.

Widać to szczególnie w przypadku motocykli klasycznych typu chopper. Tu gmole przednie są zwykle najszersze i wychodzą daleko poza elementy silnika. Z jednej strony utrudnia to poruszanie się takim motocyklem w mieście, z drugiej daje całkiem sporą przestrzeń ochrony dla nóg kierowcy.

Duże, chromowane gmole przednie urozmaicają wygląd klasycznych jednośladów

Choć gmole do motocykli klasycznych mogą zwiększyć bezpieczeństwo kierowcy, częściej są one montowane w motocyklu ze względów wizualnych. Chromowane, jedno- lub kilkuelementowe gmole motocyklowe o różnych kształtach wyraźnie wpływają na wygląd jednośladu i pozwalają nadać mu indywidualny styl.

W przypadku innych typów jednośladów, gmole do motocykla są dużo mniej atrakcyjne wizualnie i często nie pasują do sportowego stylu. Najczęściej są one montowane blisko chronionych elementów i jako przeznaczone wprost do ochrony przed zniszczeniem elementów, malowane w możliwie neutralne barwy.

Gmole motocyklowe wymagają jakości i odpowiedniego montażu

Bez względu na typ, gmole do motocykla spełnią swoje zadanie tylko przy poprawnym montażu i odpowiedniej jakości. Na niską jakość, nieprecyzyjny montaż i uszkodzenie mocowania są tu narażone szczególnie gmole przednie do motocykli klasycznych, wybierane często ze względów estetycznych.

Gmole motocyklowe chroniące elementy jednośladu są najczęściej zbudowane w oparciu o konkretny model. Tylko tam, gmole zamocowane według wskazań producenta spełnią swoje zadanie i odpowiednio rozłożą energię uderzenia.

Gmole motocyklowe do jednośladów sportowych i klasycznych w Gmoto.pl

U nas znajdziesz solidne, wytrzymałe gmole do motocykli klasycznych i nowoczesnych. Oferujemy rozmaite gmole motocyklowe o neutralnym charakterze przygotowane do ochrony kluczowych elementów jednośladu, jak i chromowane gmole przednie o kształtach doskonale uzupełniających styl pojazdów chopper cruiser. Cechy i parametry gmoli znajdziesz klikając na produkt.