Menu

Elementy i części gumowe do nadwozia motocykla

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Elementy i części gumowe do nadwozia motocykla do Najpopularniejszych motocykli

Elementy gumowe do motocykla dla ochrony, uszczelnienia i nie tylko

Elementy gumowe do motocykla to gumowe elementy nadwozia wykorzystujące elastyczność materiału. Proste i tanie gumowe elementy nadwozia pełnią rozmaite funkcje w motocyklu i w wielu przypadkach mają duże znaczenie dla układu czy danej części nadwozia. Brak lub zużycie elementu gumowego jest groźne dla motocykla i motocyklisty.

Gumowe elementy nadwozia tanie i elastyczne

Guma to materiał stosowany w rozmaitych pojazdach. Jej głównymi zaletami są elastyczność, właściwości izolacyjne i ograniczenie poślizgu. Znaczenie ma też łatwość ukształtowania elementu gumowego i niskie koszty produkcji. Nawet w dużych, nowoczesnych jednośladach stosowane są więc rozmaite elementy gumowe do motocykla, w tym te związane z nadwoziem.

Części gumowe do motocykla chronią stopy przed poślizgiem

W nadwoziu, części gumowe do motocykla można spotkać choćby na dźwigniach i podnóżkach. Gumowe elementy nadwozia takie, jak guma kopnika, podnóżka czy dźwigni zmiany biegów skutecznie ograniczają poślizg buta. Guma daje ten efekt dzięki ograniczonemu poślizgowi gumy, elastyczności i ukształtowaniu elementu. Prosta, gumowa nakładka zapewnia stabilny kontakt z podnóżkiem czy dźwignią i zmniejsza ryzyko zsunięcia się nogi.

Elementy gumowe do motocykla związane z montażem

Drugą grupą gumowych elementów nadwozia są części gumowe do motocykla związane z montażem. Przykładowa guma montażowa okrągła motocykla stabilizuje pozycję montowanej części i eliminuje drgania na łączniku. Elementy gumowe do motocykla mają też funkcję uszczelniającą. Takie gumowe elementy nadwozia mogą być uniwersalne i znormalizowane lub dedykowane do montażu konkretnej części motocykla.

Ochronne gumowe elementy nadwozia nie przewodzą prądu

Części gumowe do motocykla mogą też służyć wprost ochronie danego elementu jednośladu. Ze względu na niemal zerowe przewodnictwo prądu, guma jest często używana do ochrony układów elektrycznych, na czele z akumulatorami czy lampami. Ze względu na elastyczność, elementy gumowe do motocykla wykorzystuje się też do ochrony przed uderzeniami, na przykład jako osłony teleskopów. Są to często elementy jednorazowe, które po uderzeniu należy wymienić.

Części gumowe do motocykla wzbogacane dla lepszych właściwości

Jedną z głównych wad gumy jest jej podatność na starzenie i utrata właściwości po dłuższym użytkowaniu. Elementy gumowe do motocykla warto więc regularnie sprawdzać, a zużyte wymieniać. Niektóre gumowe elementy nadwozia są dodatkowo wzmacnianie, a guma wzbogacana o substancje zwiększające odporność na temperatury czy chemię. Przy wyborze elementu gumowego warto zwrócić uwagę na te cechy i dobrać taki, który będzie odpowiednio przygotowany do umieszczenia w danym miejscu.

Rozmaite elementy gumowe do motocykla dostępne w Gmoto.pl

U nas znajdziesz rozmaite części gumowe do motocykla, skutera i pojazdu ATV. Oferujemy wysokiej jakości gumy dźwigni i podnóżków, gumy montażowe i o innym, najróżniejszym zastosowaniu w jednośladach. Cechy i parametry danej gumy są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.