check Darmowa wysyłka od 249,00 zł
check Zwroty do 14 dni
check Kup teraz! Zapłać za 30 dni
check Strefa hurtowa - B2B

Obudowy lampy przedniej motocykla

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 352
Obudowa - plastik lampy Simson SR50 Skuter
Osłona lampy przód czarna - 56941
Obudowa lampy przód Simson S51 - 62073
Obudowa lampy czarna Simson
Owiewka przód - czacha Zipp Pro - 109918
Obudowa lampy Halogen Simson - 492823
Osłona owiewka lampy przód Maier GP uniwersalna czarna - 005010

Przeglądaj według producenta

Obudowy lampy przedniej motocykla do Najpopularniejszych motocykli

Obudowa lampy przedniej to połączenie aerodynamiki, stylu i ochrony lampy

Obudowy przedniej lampy to elementy, które z założenia chronią przednie oświetlenie przed rozmaitymi czynnikami zewnętrznymi. Ze względu na jej położenie, obudowa lampy przedniej motocykla często chroni też elementy na kierownicy, a nawet użytkownika motocykla oraz wpływa na aerodynamikę jednośladu. W wielu przypadkach, obudowa lampy przedniej to także element stylistyki motocykla, urozmaicający przód pojazdu szczególnie w przypadku klasycznych typów lamp.

Nawet stylowa obudowa lampy motocyklowej na pierwszym miejscu stawia ochronę

Nie da się ukryć faktu, że motocyklowa obudowa przedniej lampy ma często niebagatelne znaczenie dla wyglądu tej części motocykla. Typowym przykładem jest tak zwana czasza motocykla. Szczególnie w przypadku klasycznych jednośladów, taka kolorowa lub chromowana obudowa przedniej lampy nadaje mu stylowy, sportowo-turystyczny wygląd.

Nawet tu należy jednak pamiętać, że podstawową funkcją obudowy lampy przedniej motocykli jest zabezpieczenie tej części jednośladu przed brudem i innymi czynnikami zewnętrznymi. Obudowa lampy przedniej motocykla zabezpiecza przednią lampę i związane z nią przewody przed zabrudzeniem i uszkodzeniem mechanicznym. Z tych powodów dobór obudowy powinien uwzględniać przede wszystkim jej materiały, jakość i dopasowanie do lampy danego motocykla.

Obudowa lampy przedniej ważna także pod kątem aerodynamiki

Nie tylko w przypadku jednośladów o sportowym zacięciu, osłona przedniej lampy ma także znaczenie dla aerodynamiki. Rozbudowana obudowa lampy przedniej odpowiednio pokieruje opływające lampę powietrze, szczególnie przy wyższych prędkościach wpływając na osiągi motocykla. Osobna lub połączona z szybą, obudowa lampy przedniej uchroni też użytkowników motocykla przed naporem powietrza podczas jazdy lub skieruje go na wymagające tego mechanizmy jednośladu.

Każda z wymienionych funkcji sprawia, że na uszkodzenie obudowy lampy przedniej warto szybko reagować. O ile uszkodzenia wyglądu można usunąć z pomocą specjalnych preparatów, to w przypadku uszkodzeń mechanicznych, w szczególności pęknięć, najlepiej jest wymienić obudowę na nową.

Rozmaite obudowy lampy przedniej motocykla w Gmoto.pl

U nas znajdziesz obudowy lamp przednich do wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości, standardowe i nietypowe obudowy lampy przedniej do popularnych skuterów i motocykli, a także niezbędne mocowania. Cechy i parametry obudowy lampy przedniej są dostępne po kliknięciu na produkt.